وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی
آخرین مطالب

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

سید علیرضا آل‌داود*
  تلگرام که بیش از ۹۰ درصد مخاطبانش را ایرانیان تشکیل می‌دهند و یک سرویس جهانی محسوب نمی‌شود، در حالیکه نه مجوز فعالیت در کشور دارد و نه برای حریم خصوصی مردم ما ارزشی قائل است، خود را مهیای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری کشورمان کرده است.
امنیت و شناخت صحیح فضای سایبری به خاطر اتکای بیش از حد تمامی بازیگران سیاسی به آن، بی‌تردید مقوله‌ای استراتژیک قلمداد می‌شود و به همین دلیل است که در ارزیابی از تهدیدات امنیت ملی و بین‌المللی، مفهوم امنیتی فضای سایبری، وارد اسناد پایه‌ای امنیتی شده است.
اکنون دیده می‌شود که گروه‌های تروریستی و دولت‌های متخاصم نظیر آمریکا به‌عنوان مالک اینترنت با استفاده از رایانه و اینترنت، تروریسم، خشونت، براندازی، جنبش‌های اجتماعی و نافرمانیهای مدنی را گسترش می‌دهند و با استفاده از اینترنت و ابزارها و برنامک‌های هوشمند تحت آن حملات نرم بسیاری را برضد اهدافشان طراحی می‌کنند.
از جمله این اقدامات می‌توان به نفوذ در کشورها به وسیله شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان‌ها اشاره کرد که هر یک از این ابزارهای هوشمند با نام نماهای مختلف و پیام‌رسان‌ها بر بستر سه سیستم عامل انحصاری آمریکایی یعنی IOS، اندروید و ویندوز فون(ویندوز ده) به فعالیت می‌پردازند و علاوه بر دسترسی‌های خود سیستم عامل به اطلاعات مخاطبان، هرکدام از این برنامک‌ها بیش از 30 دسترسی برای فعالیت بر روی تلفن همراه، تبلت یا رایانه افراد باز می‌کنند.
دشمنان با طراحی این نظام هدفمند به دنبال سرقت و جمع‌آوری اطلاعات استراتژیک کشورها هستند که به آن ذائقه‌سنجی گفته می‌شود و پس از دریافت و تجزیه و تحلیل این داده‌ها به وسیله اتاق‌های فکرشان درون ملت‌ها با دقت بسیار بالا ذائقه‌سازی می‌کنند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۶ ، ۱۰:۱۳
page24 حاج علی

پژوهشگر ارشد فضای مجازی ، عنوان کرد : مسئولان به جای اینکه هزینه میلیارد دلاری برای راه اندازی اینترنت اشیا توسط کشور فرانسه صرف کنند از شرکت های دانش بنیان داخلی حمایت کنند.

برنامه " گفت و گوی علمی " رادیو گفت و گو  با موضوع ( اینترنت اشیا و وضعیت آن در ایران) با حضور ایمان جعفری ، مسئول قرارگاه فضای مجازی بسیج دانشجویی و مهندس علیرضا آل داوود ، پژوهشگر ارشد فضای مجازی و رسانه روانه آنتن شد.

در ادامه برنامه مهندس آل داوود در ارتباط تلفنی ، اینترنت اشیا را دیجیتالی کردن تمامی ابزارهای زندگی که قابلیت اتصال به اینترنت داشته باشند توصیف کرد و گفت : در حالی که شبکه ملی اطلاعات کشور راه اندازی نشده و امکان جاسوسی در سرورهای فروخته شده وجود دارد ، مسئولان به شرکت های فرانسوی که چهارمین دشمن ایران است اعتماد می کنند و اطلاعات را در اختیار آنها قرار می دهند.

وی هزینه میلیارد دلاری برای ورود اینترنت اشیا را غیرضروری دانست و گفت : در حال حاضر دغدغه اصلی مسئولان باید حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه فضای مجازی باشد نه اختصاص میلیارد دلار به شرکت های فرانسوی برای ایجاد زیرساخت های اینترنت اشیا.

این کارشناس فضای مجازی تفکیک ترافیک اینترنت داخل از جهان در کره جنوبی را از نمونه های موفق دانست و بیان کرد : در این حالت از خروج داده های کشور به سرورهای خارجی جلوگیری شده و امنیت در فضای داخل ایجاد می شود.

مهندس آل داوود عنوان کرد : بر اساس تحقیقات بین المللی کمتر از ده درصد از اینترنت برای علم استفاده می شود و بیشتر جنبه سرگرمی دارد و کاربران، کمتر در این فضا ارتقای علمی پیدا می کنند.

لازم به ذکر است  برنامه " گفت و گوی علمی " از شنبه تا چهارشنبه ساعت 21:00 بر روی آنتن شبکه رادیویی گفت و گو می رود و علاقه مندان می توانند فایل صوتی برنامه را از سایت شبکه دریافت کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۹۶ ، ۱۸:۱۰
page24 حاج علی

تلگرام که بیش از ۹۰ درصد مخاطبانش را ایرانیان تشکیل می‌دهند و یک سرویس جهانی محسوب نمی‌شود و در حالیکه نه مجوز فعالیت در کشور دارد و نه برای حریم خصوصی مردم ما ارزشی قائل است، خود را مهیای تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری کشورمان کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ امنیت و شناخت صحیح فضای سایبری به خاطر اتکای بیش از حد تمامی بازیگران سیاسی به آن، بی‌تردید مقوله‌ای استراتژیک قلمداد می‌شود و به همین دلیل است که در ارزیابی از تهدیدات امنیت ملی و بین‌المللی، مفهوم امنیتی فضای سایبری، وارد اسناد پایه‌ای امنیتی شده است.

اکنون دیده می‌شود که گروه‌های تروریستی و دولتهای متخاصم نظیر امریکا به‌عنوان مالک اینترنت با استفاده از رایانه و اینترنت، تروریسم، خشونت، براندازی، جنبشهای اجتماعی و نافرمانیهای مدنی را گسترش می‌دهند و با استفاده از اینترنت و ابزارها و برنامک‌های هوشمند تحت آن حملات نرم بسیاری را برضد اهدافشان طراحی می‌کنند.

از جمله این اقدامات می‌توان به نفوذ در کشورها به وسیله شبکه‌های مجازی و پیام‌رسان ها اشاره کرد که هر یک از این ابزارهای هوشمند با نام نماهای مختلف و پیام‌رسانها بر بستر سه سیستم عامل انحصاری امریکایی یعنی IOS، اندروید و ویندوز فون(ویندوز ده) به فعالیت می‌پردازند و علاوه بر دسترسیهای خود سیستم عامل به اطلاعات مخاطبان، هرکدام از این برنامکها بیش از 30 دسترسی برای فعالیت بر روی تلفن همراه، تبلت یا رایانه افراد باز می‌کنند.

دشمنان با طراحی این نظام هدفمند به دنبال سرقت و جمع‌آوری اطلاعات استراتژیک کشورها هستند که به آن ذائقه‌سنجی گفته می‌شود که پس از دریافت و تجزیه و تحلیل این داده‌ها به وسیله اتاق‌های فکرشان درون ملتها با دقت بسیار بالا ذائقه‌سازی می‌کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ فروردين ۹۶ ، ۱۸:۰۰
page24 حاج علی