وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی
آخرین مطالب

۵ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

با عرض سلام خدمت تمام دوستان و همراهان گرامی
متن قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر خدمتتان تقدیم می گردد، باشد که ان شا الله با احیای این دو واجب الهی هم در فضای حقیقی و هم در فضای مجازی این فضا ها را در شان انقلاب اسلامی و به نفع آن تغییر دهیم:

ماده ۱ـ در این قانون، معروف و منکر عبارتند از هر گونه فعل، قول و یا ترک فعل و قولی که به عنوان احکام اولی و یا ثانوی در شرع مقدس و یا قوانین، مورد امر قرار گرفته و یا منع شده باشد.

تبصره ـ در احکام حکومتی، نظر مقام ولی فقیه ملاک عمل خواهد بود.

ماده ۲ـ امر به معروف و نهی از منکر، دعوت و واداشتن دیگران به معروف و نهی و بازداشتن از منکر است.

ماده ۳ـ امر به معروف و نهی از منکر در این قانون ناظر به رفتاری است که علنی بوده و بدون تجسس مشخص باشد.

ماده ۴ـ مراتب امر به معروف و نهی از منکر، قلبی، زبانی، نوشتاری و عملی است که مراتب زبانی و نوشتاری آن وظیفه آحاد مردم و دولت است و مرتبه عملی آن در موارد و حدودی که قوانین مقرر کرده تنها وظیفه دولت است.

ماده ۵ـ در اجرای امر به معروف و نهی از منکر نمی توان متعرض حیثیت، جان، مال، مسکن، شغل و حریم خصوصی و حقوق اشخاص گردید، مگر در مواردی که قانون تجویز کند.

تبصره ـ اماکنی که بدون تجسس در معرض دید عموم قرار می گیرند، مانند قسمت های مشترک آپارتمان ها، هتل ها، بیمارستان ها و نیز وسایل نقلیه مشمول حریم خصوصی نیست.

ماده ۶ـ هیچ شخص یا گروهی حق ندارد به عنوان امر به معروف و نهی از منکر به اعمال مجرمانه از قبیل توهین، افترا، ضرب، جرح و قتل مبادرت نماید. مرتکب طبق قانون مجازات اسلامی، مجازات می شود

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۳۲
page24 حاج علی


گفتگوی رادیویی رادیو اقتصاد با موضوع شبکه ملی لطلاعات 11 شهریور 95

 

 


دریافت

 

 

 

 

 


دریافت

گفتگوی رادیویی رادیو اقتصاد با موضوع واردات تلفن همراه موبایل از آمریکا 18 شهریور 95

 

 

 

 

 


دریافت

 

 

 

 

 


دریافت

 

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ شهریور ۹۵ ، ۱۱:۰۴
page24 حاج علی

 امروزه و با گسترش استفاده از اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، شاید کمتر کسی بتواند منکر برخی پیامدها و عوارض منفی پیدا و پنهان استفاده ناصحیح از این فضا شود. 

برای پیشگیری و کاهش آسیبها مختلف فضای مجازی، آگاهی از تهدیدات این فضا و دست‌یابی به «سواد رسانه‌ای» برای خانواده‌ها و جوانان، امری اجتناب‌ناپذیر است؛ با وجود محاسن و مزایای فضای مجازی، پیامدهایی از جمله دور کردن افراد از یکدیگر، طلاق عاطفی، ایجاد اعتیاد روانی، به خطر افتادن امنیت شخصی، ایجاد روابط خارج از چارچوب خانواده، بلوغ زودرس، تزلزل محیط خانواده و کاهش روابط و تعاملات اجتماعی از جمله اثرات مستقیم و غیر‌مستقیم فضای مجازی می‌تواند باشد.

برای پاسخ به سؤالاتی نظیر اینکه علت اعتیاد برخی به فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی چیست، علت اعتیاد به «پورنوگرافی» در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام چیست، اشکال مختلف آسیبهای شبکه‌های مجازی چیست، چه‌ راهکارهایی برای کاهش اثرات منفی فضای مجازی وجود دارد و ... پای صحبتهای «سید علیرضا آل‌داوود» پژوهشگر فضای مجازی نشستیم؛ در ادامه مشروح این گفت‌وگو تقدیم مخاطبان ارجمند تسنیم شده است:

تسنیم: به عنوان سوال نخست؛ علت گرایش بیش از حد و اعتیاد برخی از مردم به‌ویژه جوانان به فضای مجازی چیست؟

فضای مجازی پدیده‌ای است که در تمام دنیا خواهان زیادی دارد؛ معمولاً افراد به دلیل اجتماعی بودنشان، ارتباط و تعاملات انسانی بین یکدیگر دارند و از هر پدیده اجتماعی استفاده می‌کنند؛ یکی از مهمترین دلایل که مردم به خصوص نوجوانان به فضای مجازی گرایش پیدا می‌کنند، بحث هویت اجتماعی افراد است که فقط به مردم کشور ما اختصاص ندارد بلکه انسانها در تمام دنیا به صورت ذاتی علاقه‌مند به ارتباطات، تعاملات و اجتماعات جدید هستند که باعث ایجاد جذابیت در شبکه‌های اجتماعی می‌شود.

فضای مجازی، برقراری ارتباط بین انسانها را تفهیم می‌کند که این فضا یکسری مزایای بهتری نسبت به درون اجتماعات دارد به عنوان مثال در اینترنت قابلیتهای جذابی از جمله وِب‌‌سایتها، موتورهای جست‌وجوگر، گَپ‌خانه‌ها، مَسنجرها، ارسال و دریافت پیامهای چند رسانه‌ای آنی، پست الکترونیکی یا رایا‌نامه و اطلاعات در زمینه‌های مختلف وجود دارد که می‌تواند به افراد کمک کند.

پُر کردن اوقات فراغت یکی از علل گرایش بالا به اینترنت در میان جوانان ایران و مردم دنیا است اما اگر برخی مسائل اجتماعی را در نظر بگیریم و به ‌آسیبهای این محیط غیرحقیقی توجه کنیم، فضایی ناهمگون و رها شده‌ای را در کشور ایجاد می‌کند که هر کسی می‌تواند نقش بسیاری در تولید محتوا و ذائقه داشته باشد و از این فضا بهره‌مند شود.

تسنیم: با توجه به استقرار سرورهای شبکه‌های مجازی و زیرساخت‌های اینترنت در خارج کشور، آیا این امر می‌تواند پیامدی برای کاربران ایرانی داشته باشد؟

با توجه به اینکه سرورهای شبکه‌های مجازی و "Data Mining" آن در داخل کشور و در دسترس ما نیست بلکه تولید محتوای انبوه آن در دست گرو‌ه‌های معارض با فرهنگ و اجتماع ما است، افکار عمومی مردم از طرف دشمن بمباران اطلاعاتی می‌شود که این اطلاعات به سمت مسائلی است که با هویت ایرانی ـ اسلامی در تعارض است؛ زمانی که هویت اجتماعی دچار خدشه شود، مسائل بسیاری تحت شعاع شکل می‌گیرد؛ رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان و فرهنگیان گفتند که ما اوّل‌ چیزی که لازم است برای دانش‌آموز خودمان در نظر بگیریم، این است که در او هویّت مستقل ملّی و دینی به وجود بیاوریم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ شهریور ۹۵ ، ۱۲:۳۱
page24 حاج علی

با سلام خدمت دوستان گرامی و همسنگران مومن انقلابی

ضمن عرض تبریک ایام سراسر خیر و پربرکت ماه ذی الحجه شما ره به عضویت در کانال بنده در پیام رسان ایرانی سروش دعوت می کنم


آدرس کانال:

https://soroush-app.me/channel/aledavood


آدرس کانال(اینجا کلیک کنید)


دانلود پیام رسان ایرانی سروش


بازار(اندروید)

https://cafebazaar.ir/app/mobi.mmdt.ott/?l=fa


برای ابزار های اپل در آیتیونز

https://itunes.apple.com/us/app/soroush/id1073348321?mt=8۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۳ شهریور ۹۵ ، ۱۵:۰۷
page24 حاج علی

دو روز از افتتاح به اصطلاح شبکه ملی اطلاعات می گذرد و تخلفات قانونی این افتتاح هر روز پر رنگ تر می شود.

اینکه هدف دولتی ها که پیش از این سه فاجعه برجام و قرارداد های نفتی و FATF را در کارنامه شان دارند ما را در خصوص این شبکه دولتی بسیار نگران کرده است و این موضوه هشیاری جبهه مومن انقلابی را بیش از پیش می طلبد که مراقب نفوذ دشمن باشند

در خصوص این موضوع مطالب بیشتری خواهم نوشت اما شما را به این خبر از سخنرانی یکشنبه هفته جاری در جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی ارجاع خواهم داد:


یک پژوهشگر فضای مجازی:

جزئیات «شبکه ملی اطلاعات» در هنگام افتتاح برای دشمن افشا شد/ مدیریت «پروژه استاکس‌نت» تنها با چند عکس از سایت نطنز

یک پژوهشگر فضای مجازی گفت: در افتتاح شبکه ملی اطلاعات که به‌صورت مستقیم از سایت آپارات و چند اپراتور پخش شد، برخی از جزئیات این شبکه برای دشمن رونمایی شد؛ نفوذیهای داخلی و دشمن، نحوه‌ زیرساخت و معماری کامل این شبکه را مشاهده کردند که جای تاسف دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ سید علیرضا آل‌داوود در چهل و ششمین جلسه از سلسله جلسات جبهه فرهنگی‌ انقلاب ‌اسلامی در فضای ‌مجازی درباره تهدیدات سایبری علیه ایران اظهار کرد: شبکه‌ای که در کشور راه‌اندازی شده است، شبکه‌ ملی اطلاعات نیست بلکه شبکه‌ای دولتی به نام شبکه ملی اطلاعات است.

وی اذعان کرد: مطالبه و جهاد کبیر در حوزه فضای مجازی اگر چه بحثی گفتمانی، اعتقادی و قلبی برای عدم تبعیت از دشمن است تا به سمت استفاده از ظرفیتهای داخلی حرکت کنیم که این ظرفیت قطعاً جواب می‌دهد و خداوند متعال ما را هدایت و حمایت می‌کند؛ خداوند وعده داده که اگر صادقانه و قلبی در راه ایشان قدم بگذاریم، نسبت مؤمن به کافر یک به 10 است و در جای دیگر می‌فرمایند این نسبت یک به 20 است؛ به این معنی که اگر هر یک از ما با ایمان قلبی و صادقانه با کفار وارد جنگ شویم، هر نفر ما می‌تواند در برابر 20 نفر مقابله کند که این وعده‌ای الهی است.

این پژوهشگر فضای مجازی تصریح کرد: در افتتاح شبکه ملی اطلاعات که به‌صورت مستقیم برای نمایش توانمندیهای شبکه‌ی ملی، از سایت آپارات و چند اپراتور پخش شد، عملاً برخی از جزئیات این شبکه را برای دشمن رونمایی کردند؛ نفوذیهای داخلی و دشمن که در مقابل ما نشسته‌اند، نحوه‌ زیرساخت و معماری کامل این شبکه را مشاهده کردند که جای تاسف دارد.

آل داوود با اشاره به اینکه روند این شبکه دولتی مشکوک است، گفت: اگر باتوجه به مباحث اسلامی، دینی و بطور خوشبینانه نگاه کنیم به دلیل اینکه افراد مسلمانی افتتاح ‌کردند، می‌توانیم شبکه ملی اطلاعات را بپذیریم اما اگر به لحاظ تاکتیکی و فنی پیگیر این شبکه شویم، سه سناریو مطرح می‌شود که در حال حاضر افتتاح شبکه ملی اطلاعات توسط مخالفین صد‌درصد واژه «شبکه ملی اطلاعات» صورت گرفت که حتی در دولت نهم و دهم با راه‌اندازی این شبکه مخالفت می‌کردند؛ این شبکه راه‌اندازی شد، تا به آن حمله سایبری گسترده شود و در نهایت همان افراد بگویند همانطور که ما گفتیم شبکه ملی داخلی جوابگو نیست.

وی افزود: سناریوی دیگر این است که با توجه به اینکه کشور ما در دو ماه گذشته تهدید به حمله‌های سایبری شد، این حملات مشخص است که همانند حمله "نیترو زئوس" بر پایه معماری شبکه ایران برنامه‌ریزی شده است؛ صلاحیت راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات طبق فرامین رهبر معظم انقلاب در اختیار شورای عالی فضای مجازی است در حالی که افتتاح این شبکه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ شهریور ۹۵ ، ۰۹:۵۷
page24 حاج علی