وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی
آخرین مطالب

۱۲ مطلب در تیر ۱۳۹۵ ثبت شده است

یک کارشناس فضای مجازی با اشاره به تأثیرات مخرب امواج «وای‌فای» بر انسان گفت: این امواج تأثیرات منفی بر روی مغز به‌خصوص برای کودکان می‌گذارد و می‌تواند موجب ناباروری و ضعیف‌شدن تخمدانها و افزایش سرعت رشد سرطان و تومور در بدن انسان شود.

سید علیرضا آل‌داوود در گفت‌وگو با خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره برخی اثرات مخرب «وای‌فای» بر انسان از جمله تأثیرات آن بر ناباروری اظهار کرد: سازمان سلامت جهانی (Global Health Center) مدتی پیش درباره وای‌فای گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد که از سال 2007 دانشمندان به تحقیق و پژوهش درباره اثرات امواج وای‌فای بر انسان پرداخته‌اند و تا‌کنون به نتایج جالبی نیز دست یافته‌اند.

سردرد، خستگی، مشکلات گوارشی و ... اثرات مخرب "وای‌‌فای" به‌ویژه در کودکان

این کارشناس فضای مجازی افزود: از جمله مواردی که دانشمندان به آن دست یافتند این است که امواج وای‌فای از جنس امواج الکترومغناطیسی هستند که این امواج با میزان مختلفی بر روی بدن تأثیر می‌گذارند؛ این امواج تأثیرات منفی بر روی مغز به‌خصوص برای کودکان می‌گذارد؛ سردرد، خستگی، مشکلات گوارشی، اختلالات خواب، ضعف و اختلال در عملکرد مغز و موارد دیگر از جمله تأثیراتی است که امواج الکترومغناطیسی بر روی بدن می‌گذارد.

وی با اشاره به اینکه این امواج در کودکان و کسانی که سیستم بدنی ضعیف‌تری دارند، آثار مشهودتری دارد، خاطرنشان کرد: به‌عنوان مثال امواج الکترومغناطیسی می‌تواند بر روی سیستم خواب تأثیر بگذارد و فرد را دچار بیخوابی کند که این موضوع در کودکان و کسانی که سیستم بدنی ضعیف‌تری دارند، بیشتر دیده می‌شود.

رشد گیاه بدون امواج وای‌فای و توقف رشد گیاه با این امواج

این کارشناس فضای مجازی عنوان کرد: سازمان سلامت جهانی مدتی پیش، آزمایشی بر روی گیاهان انجام داد که آثار مخرب امواج وای‌فای بر روی آنها را نشان داد؛ در این آزمایش سازمان سلامت جهانی دو گیاه یکسان را در دو اتاق متفاوت قرار داد که یکی از اتاقها دارای امواج وای‌فای و دیگری خالی از هرگونه امواج بود؛ بعد از دو هفته، گیاهی که در اتاق خالی از امواج وای‌فای بود، رشد کرده بود اما گیاهی که در اتاق همراه با این امواج بود، رشدی نداشت.

وی با اشاره به اینکه محققان استرالیایی در سال 2009 نقش امواج وای‌فای بر روی کودکان را بررسی کردند، یادآور شد: این محققان پس از انجام آزمایشها به این نتیجه رسیدند که امواج وای‌فای می‌تواند بر روی سنتز پروتئین کودکان تأثیر بگذارد؛ سنتز پروتئین یکی از عوامل حیاتی در تولید پروتئین و به‌طور کلی، رشد بدن است و اگر این سنتز تحت تأثیر قرار گیرد، موجب می‌شود که رشد کودکان را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ تیر ۹۵ ، ۱۰:۰۲
page24 حاج علی

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در چند روز گذشته ماجرای افشای اطلاعات شخصی مشترکان اپراتور تلفن همراه ایرانسل (MTN Irancell) بار دیگر توجه به امنیت و حفاظت از اطلاعات شخصی افراد را بر سر زبان‌ها انداخته است، ماجرایی که وزیر ارتباطات را نیز به مجلس کشاند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صحن علنی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از نحوه‌ لو رفتن اطلاعات ایرانسل را بعد از دوسال و نیم افشاء کرد. وی خطاب به نمایندگان گفت:  دو سال و نیم پیش بخشی از اطلاعات دیتابیس ایرانسل لو رفت و اکنون شخصی با استناد به این پایگاه داده، اقدام به راه‌اندازی رباتی کرده و موضوع نفوذ جدیدی در کار نیست.

وی توضیح داد: در آن زمان ایرانسل اطلاعات خود را در اختیار یکی از نهادها قرار داد و اطلاعات توسط یکی از کارمندان آن نهاد، به بیرون درز کرد که همان زمان آن نهاد با آن کارمند برخورد کرد. اما اخیراً همان اطلاعات با روش دیگری در یکی از شبکه اجتماعی افشا شده که پیگیری کردیم و با آن برخورد شد.

اما از آنجاییکه حفظ امینت و حریم خصوصی افراد اهمیت زیادی برای دستگاه قضا دارد، این موضوع منجر به دستگیری هکر اطلاعات مشترکان ایرانسل و تشکیل پرونده در دادسرای جرائم رایانه‌ای تهران شد.


در همین زمینه: دستگیری هکر مشترکین ایرانسل

متهم دستگیر شده در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان مدعی شد هیچ دسترسی به دیتابیس اطلاعات 20 میلیون مشترک تلفن همراه نداشته و تنها لینک آن را در یک گروه دیده است. بعد هم با ساختن ربات تلگرامی آن لینک را منتشر کرده است.

در همین زمینه :  می‌خواستم معروف شوم/ وقتی اطلاعات همه جا پخش شد فهمیدم دستگیر می‌شوم

ماجرای هک اطلاعات مشترکان ایرانسل

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران موضوع هک شدن اطلاعات کاربران ایرانسل را اینگونه بیان می‌کند: موضوع در اختیار قرار گرفتن اطلاعات مشترکین ایرانسل مربوط به حدود 2 سال و نیم گذشته بوده که منجر به تشکیل پرونده در آن زمان و برخورد با فرد خاطی شد.

وی تصریح کرد: در مورد بازنشر این اطلاعات در هفته گذشته، موضوع از طریق پلیس فتا پیگیری وIP مورد استفاده توسط این شخص در یکی از شهرستان‌ها شناسایی شد. فرد خاطی اطلاعات مشترکین را با طراحی رباتی در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر می‌کرد و طی دستوری که به پلیس فتا صادر گردید، فرد خاطی در تاریخ 13 تیرماه دستگیر و پرونده به لحاظ محل وقوع جرم به دادسرای مربوطه ارسال شد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران خاطرنشان کرد: نامبرده در تحقیقات عنوان کرده که اطلاعات مشترکین ایرانسل را از طریق یکی از گروه‌هایی که عضو آن بوده استخراج و دریافت کرده و اقدام به طراحی رباتی کرده و از این طریق اطلاعات مشترکین را هک کرده است.

در همین زمینه: اطلاعات ایرانسل هنوز در فضای مجازی وجود دارد / اطلاعات جدیدا هک نشده است/آیا متهم اصلی شناسایی شده است؟

کدام ماده قانونی هکر اطلاعات مشترکان ایرانسل را پای میز محاکمه کشاند؟

مطابق با ماده 1 قانون جرایم رایانه‌ای هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از نود و یک روز تا یکسال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

از طرفی دیگر قانونگذار در مواد متعددی همواره افراد را از تعرض به حیثیت و آبروی و افشای اطلاعات خصوصی و شخصی آنان منع کرده است لذا چنانچه فردی برخلاف این منع قانونی عمل نماید و اطلاعات فردی افراد همچون شماره تلفن و نام و سایر مشخصات آنان را فاش نماید علاوه بر آنکه از حیث عمومی مسئول می‌باشد، در مقابل اشخاصی که هتک حیثیت گردیده اند نیز مسئول خواهد بود.

در همین زمینه: تجاوز به حریم خصوصی کاربران اپراتورهای تلفن همراه/ اپراتورها چه مسئولیتی دارند؟

چگونه یک فرد به راحتی می‌تواند اطلاعات مشتریان یک اپراتور تلفن همراه را هک کند؟

از سوی دیگر سید علیرضا آل داوود کارشناس فضای مجازی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به ضرورت حفظ حریم خصوصی افراد ظهار کرد: هک شدن ایرانسل به عنوان یکی از اپراتورهای تلفن همراه که مردم به آن اعتماد کردند و برای ثبت نام سیم کارت ،مدارک خصوصی اعم از اطلاعات هویتی خود را در اختیار آنها قرار داده‌اند موضوع بسیار مهمی است و این اطلاعات نباید تحت هر شرایطی افشا شود.

وی ادامه داد: در دنیا قوانینی تحت عنوان حریم خصوصی وجود دارد که متاسفانه این امر در کشور ما بعضا از سوی نهادهای رسانه‌ای و بنگاه‎هایی که درحوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند رعایت نمی شود،‌ باید در نظر داشت که از دو سال پیش این حملات به سرورهای اپراتورهای تلفن همراه انجام شده است و در سال گذشته نیز رمز سیم کارت‌های شرکت ایرانسل که توسط یک شرکت اروپایی در اختیار این شرکت قرار گرفته بود لو رفت و در سطح اروپا سیم کارت‌هایی را که آن شرکت رمز نگاری کرده بود جمع آوری کردند.

آل داوود تصریح کرد: متاسفانه سیم کارت‌های هک شده در ایران که اطلاعات آن در شبکه اطلاعات به فروش می رسید تغییر نیافت.

این کارشناس فضای مجازی بیان داشت: در بحث حریم خصوصی متاسفانه قوانین فضای مجازی مربوط به سال 88 و قدیمی است و نمیشود بر آن استناد کرد اما افرادی که اطلاعاتشان در فضای مجازی پخش شده می‌توانند به مراجع ذیصلاح قضایی مراجعه و طرح شکایت کنند.

وی خاطرنشان نشان کرد: هر چند که هکر دستگیر شده است در حال حاضر اعتماد مشترکین که یکی از اصلی ترین مسائل در فضای مجازی است مخدوش شده و این امر نشان می دهد که سیستم امنیت یک اپراتور تا چه اندازه ضعیف است که یک هکر به راحتی به آن نفوذ کرده و اطلاعات را دانلود و حتی به فروش می رساند.

مسئولیت اپراتورها در حفظ اطلاعات کاربران

اگرچه در این پرونده فرد خاطی دستگیر و پرونده وی در دست بررسی است؛ اما این موضوع از مسئولیت اپراتور در حفظ اطلاعات مشترکان نمی‌کاهد. دادستان عمومی و انقلاب تهران ضمن هشدار به اپراتورها در این زمینه یادآور می‌شود: چنین اقداماتی چندین سال است که تکرار می‌شود؛ اما هیچ‌گونه تدابیر و اقدامات پیشگیرانه‌ از سوی برخی اپراتورها انجام نمی‌شود لذا برای جلوگیری از احتمال تکرار چنین مواردی در آینده ضرورت دارد مسئولین اپراتورها در این زمینه اقدام کرده تا از انتشار مجدد چنین اطلاعاتی پیشگیری شود. در غیر اینصورت مسئولیت و عواقب آن برعهده اپراتورها خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۵ ، ۱۴:۵۸
page24 حاج علی

یک روز با برجام قلب دستاورد جوان مسلمان ایرانی را با سیمان پر می کنند

یک روز جاسوس آمریکایی را به ایران دعوت می کنند تا با فضای مجازی برادران و خواهرانشان را ذبح کند

یک روز با تفاهم FATF به دنبال کمک به یهود و نصاری هستند تا حریم خصوصی مردمشان را نقض کنند و راه های کمک برای امنیت کشور را مسدود کنند

و یک روز وقتی نوبت به برخورد با نزدکانشان می شود! می گویند با کسی عقد اخوت نبسته اند! با برادرتان که نیاز به عقد اخوت ندارید! برادر تنی تان شریک دزد و رفیق قافله است

یک روز شخصی که خودش اما دارد را مسئول پیدا کردن اما های دیگران می کنند

یک روز با جاسوس نجس صهیونیست بر ضد امامشان توطئه می کنند

یک روز با اصل جریان انحرافی فتنه برنامه ریزی می کنند

یک روز در فتنه 88 با سکوت و حمایت پشت پرده شان به براندازان یاری می رسانند

و نکته آخر:

در باتلاق دروغ و تهمت هرچه دست و پا بیشتر بزنید بیشتر فرو می روید


این دو حدیث روز آخر ماه مبارک رمضان سال 1395 هدیه به شما:

امام على علیه السلام:

اَلصّادِقُ عَلى شَفا مَنجاةٍ وَ کَرامَةٍ وَ الکاذِبُ عَلى شُرُفِ مَهواةٍ وَ مَهانَةٍ؛

راستگو در آستانه نجات و بزرگوارى است و دروغگو در لبه پرتگاه و خوارى.

نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 117 ، خطبه86

 

امام صادق علیه السلام :

 إِذَا اتَّهَمَ الْمُؤْمِنُ أَخَاهُ انْمَاثَ الْإِیمَانُ مِنْ قَلْبِهِ کَمَا یَنْمَاثُ الْمِلْحُ فِی الْمَاءِ.

  هرگاه مؤمن به برادر [دینى] خود تهمت بزند، ایمان در قلب او از میان مى‏رود، همچنان که نمک در آب، ذوب مى‏شود.

کافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 361، ح 1

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ تیر ۹۵ ، ۱۲:۰۳
page24 حاج علی

به گزارش گرداب، سید علیرضا آل‌داوود در سی‌وهشتمین نشست جبهه انقلاب اسلامی در فضای مجازی  با موضوع «اعتیاد اینترنتی و سم‌زدایی دیجیتال» اظهار کرد: به‌دلیل جدید بودن موضوع اعتیاد اینترنتی و اختلاف بر سر اینکه این مسئله اعتیاد به اینترنت است یا تمایل به‌استفاده از اینترنت، امروزه بحثها و اختلاف‌نظرهای فراوانی در این حوزه وجود دارد.

600 میلیون معتاد اینترنتی

این پژوهشگر فضای مجازی تأکید کرد: امروزه 600 میلیون نفر در جهان از اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی رنج می‌برند که شدیدتر از اعتیاد به الکل، مواد مخدر و سیگار است همچنین تحقیقات نشان می‌دهد اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی موجب افزایش اضطراب، افسردگی  و تمایل به خودکشی در افراد می‌شود.

غرب آسیا بیشترین معتاد اینترنتی را دارد

وی با بیان اهمیت پیشگیری از اعتیاد به اینترنت خاطرنشان کرد: منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) با 28 درصد و شمال و غرب اروپا با 17 درصد دارای بالاترین و کمترین نسبت اعتیاد اینترنتی جهان هستند به همین خاطر کشوری مثل امریکا در اواخر سال 2013 برای نخستین بار بخشی برای درمان اعتیاد به اینترنت را افتتاح کرد.

این کارشناس فضای مجازی در بیان علت این اعتیاد تصریح کرد: عدم برنامه‌ریزی مدیریت کلان اجتماعی برای رفع مشکلات جوانان نظیر رفع بیکاری، عدم شرایط مناسب ادامه تحصیل، مشکلات معیشتی، سرخوردگیهای اجتماعی پسا برجام، رکود، اختلاف طبقات اجتماعی و ... از مهمترین عوامل بروز اختلال روانشناختی اعتیاد رسانه‌ای و دیگر اختلالات روانشناختی است همچنین افزایش سرعت بدون پیوست فرهنگی و ارتقای سطح دسترسی مردم به اینترنت رها شده با قوانین بسیار قدیمی که برای آن فرهنگ‌سازی مناسبی هم نشده است، از علل اصلی اعتیاد اینترنتی در کشور ما به‌شمار می‌رود.

این پژوهشگر فضای‌مجازی گفت: تحقیقات نشان داده که از هر 10 کاربر اینترنت، یک نفر به فضای مجازی اعتیاد شدید دارد، این بدان معناست که آنها قادر به کنترل نحوه استفاده خود از اینترنت نیستند؛ با این آمار 61 درصد از مردم کل جهان و 73 درصد از نوجوانان به اینترنت اعتیاد دارند.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ تیر ۹۵ ، ۱۰:۵۰
page24 حاج علی

سلام

به نظر شما کدخداپرستان با برجام های مختلف دنبال بی ثبات سازی اجتماعی و فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و ... و در نهایت تضعیف جبهه مقاومت و براندازی انقلاب هستند؟

تعطیلی کارخانجات و ایجاد رکود عمدی در جهت ایجاد جنبش های اجتماعی است؟

دروغ های متعدد درباره تاثیر برجام و ایجاد اشتغال برای فریب مردم است؟


پاسخ:

جریان نفوذ با نفوذی های داخلی و سازمان های اطلاعاتی غربی به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند

یک روز به نام اصلاحات و روز دیگر به نام جنبش مفسد سبز و امروز با پرچم دروغین اعتدال

اما وعده خدا حق است و اینان به زودی رسوا خواهند شد ان شا الله


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۵ ، ۱۹:۰۳
page24 حاج علی
آیت الله العظمی حاج‌آقا مجتبی تهرانی رحمة الله علیه در مراسم شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان سال 91 در رابطه با شهادت حضرت صدیقه کبری(س) بحثی را مطرح کردند و پس از آن روضه‌ حضرت را خواندند:

توسل من معلوم است و همه‌تان هم می‌دانید؛ توسلم به باطن لیلة‌القدر است. اوّل چند جمله از خود زهرا(سلام‌الله علیها) نسبت به آن حادثه نقل می‌کنم. «وَ رَکَلَ‌ الْبَابَ‌ بِرِجْلِهِ فَرَدَّهُ‌ عَلَیَ وَ أَنَا حَامِلٌ»؛ چنان لگدی به آن درِ نیم سوخته زد و آن را بر روی من انداخت، در حالی که من باردار بودم. «وَ النَّارُ تُسْعَرُ»؛ آتش زبانه می‌کشید. زهرا(سلام‌الله علیها) می‌گوید: لگدی زد و در را بر روی من انداخت، «وَ تَسْفَعُ وَجْهِی»؛ من با صورت بر روی زمین افتادم. آتش زبانه می‌کشید و چهرة من را می‌سوزاند. «فَیَضْرِبُ‌ بِیَدِه»؛ با دست به من سیلی زد. امّا سیلی چگونه بود؟ «حَتَّى انْتَثَرَ قُرْطِی مِنْ أُذُنِی»؛[1] چنان سیلی محکمی زد که گوشواره‌های من پراکنده شد.
1. بحارالانوار، ج 30، ص 349

من نوحه خونی بلد نیستم، ولی امشب مرجعیت به کنار، اجتهاد به کنار، فقاهت به کنار، عرفان به کنار، اخلاق به کنار، می‌خوام امشب نوحـــه بخــــونم ... در وسط کوچه تو را ... کاش به جای تو مرادریافت
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ تیر ۹۵ ، ۰۲:۳۹
page24 حاج علی

سیدعلیرضا آل داوود، پژوهشگر فضای مجازی در برنامه "گفت و گوی اجتماعی" رادیو گفت و گو مطرح کرد: «ویژگی های خاصی در فضای مجازی وجود دارد که می تواند زمینه‌ی بزهکاری یا بزه دیدگی شود. مثل امکان تحصیل هویت های گوناگون و آواتارسازی که می تواند نوعی احساس ایمنی کاذب برای طرف ایجاد کند. البته که به دلیل نبود سوادرسانه ای درجامعه ما اعم از مرد و زن که زنها می توانند آسیب پذیرترهم باشند، حضورشان در این فضا احتمال بزه دیدگی شان را بیشتر می کند.»

در برنامه "گفت و گوی اجتماعی"، به موضوع «دلایل بزه دیدگی بانوان در فضای مجازی» پرداخته شد و کارشناسان مسلط و محیط به فضای مجازی، ضمن طرح دلایل این جنس بزه دیدگی در فضای مجازی، به پرسش های کارشناس مجری برنامه، دکتر عابدی پاسخ دادند.

ابتدا مجری برنامه، به حضور گسترده زنان در فضای مجازی اشاره کرد و البته به برخی تبعات این حضور، ازجمله، آسیب دیدگی زنان که با تعبیر سوءاستفاده از آنان همراه بود.

سیدعلیرضا آل داوود، پژوهشگر فضای مجازی، دکتر بهاره همت پور، جامعه شناس و محقق در حوزه آسیب های اجتماعی، دکتر مروارید طباطبایی قمی، جامعه شناس و متخصص در حوزه فرهنگ؛ و سروان زهرا نوروزی، کارشناس ارشد مرکز مبارزه با جرائم ملی و سازمان یافته ی پلیس فتا، میهمانان برنامه بودند که به طرح دلایل بزه دیدگی بانوان در فضای مجازی پرداختند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ تیر ۹۵ ، ۱۴:۴۵
page24 حاج علی

سید علیرضا آل داوود گفت: پروژه شبکه ملی اطلاعات سال‌هاست بر سر زبان مسئولین، متخصصین عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات و مردم است اما عملاً برای اجرایی شدن آن کار جدی نمی‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، کشورهای پیشرفته جهان سال‌هاست که پروژه شبکه ملی اطلاعات خود را راه‌اندازی و بهره‌برداری لازم را از آن کرده‌اند، به‌گونه‌ای که مسئولان کره جنوبی اجرای شبکه ملی اطلاعات در این کشور را یکی از عوامل توسعه‌یافتگی این کشور می‌دانند، همچنین مسئولان کشور درحال‌توسعه برزیل، تسریع در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات این کشور را برای رشد اقتصادی خود ضروری می‌دانستند. از دیگر سو در کشور ما برخی که منافعی از دلالی پهنای باند دارند  با القای این مطلب که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات ما را از دنیای بیرون قطع می‌کند سعی کرده‌اند ذهن مردم را نسبت به این مسئله بدبین کنند و به انحای مختلف اجرایی شدن آن را به تعویق بیاندازند. در همین رابطه گفتگویی داشتیم با سید علیرضا آل داوود کارشناس فضای مجازی.  اجرایی شدن شبکه ملی اطلاعات چرا تا این زمان به تعویق افتاده است؟


شبکه ملی اطلاعات  پروژه‌ای که در اواخر دولت هشتم زمزمه‌هایش شروع شد و به‌صورت رسمی در دولت نهم کلید خورد. پروژه‌ای که باید تا پایان برنامه پنج‌ساله پنجم به اتمام می‌رسید و متأسفانه در دولت یازدهم قربانی سیاسی‌کاری و منفعت‌طلبی برخی از افراد شده است که اگر خط قرمز برخی دیگر عنوان نمی‌شدند الآن باید در کنار جاسوس آمریکایی یعنی نزار ذاکا روزگار در زندان سپری می‌کردند.اوضاع وقتی غم‌انگیزترمی‌شود که معاون وزیر ارتباطات مصرف اینترنت موبایل کشور را 387 ترابایت و مصرف اینترنت ثابت را 1942 ترابایت در سال 94 اعلام می‌کند و این یعنی یک فاجعه بزرگ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، در کشور که یکی از نمونه‌های خروجی آسیب‌هایش می‌شود قتل دختربچه 6 ساله پس از مشاهده کلیپ‌های مستهجن در تلگرام و مسئولینی که در خواب بسر می‌برند.یعنی شما معتقدید فضای اینترنت در کشور یک فضای رهاشده است؟


بله. با بررسی قوانین مرتبط با فضای مجازی در کشور به‌وضوح به خلأ قوانین و به‌روز نبودن آنان پی می‌بریم که این مسئله به ایجاد بستر جرم خیز و ارتکاب منکرات در این فضا کمک شایانی خواهد نمود و این را می‌طلبد که مسئولین مرتبط هرچه سریع‌تر اقدام به وضع قوانین بروز و کارآمد برای پیشگیری از جرم در فضای مجازی کنند.متأسفانه در سیستم آموزشی کشور نیز همچون آموزش‌وپرورش طرح‌های ناپخته بدون کار کارشناسی جامع در حوزه اینترنت و تبلت دانش آموزش صورت گرفته است که نه‌تنها با شرایط فرهنگی اسلامی-ایرانی و هویتی ما همخوانی ندارد بلکه دربردارنده آسیب‌های بسیار زیاد اجتماعی و فرهنگی بر روی دانش آموزان در سنین مختلف خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ تیر ۹۵ ، ۱۴:۴۰
page24 حاج علی

تحلیل گر فضای مجازی مطرح کرد: سه جریان نفوذی نایاک، راکفلرها و باند نیویورکی ها که به این نام مشهور هستند، متاسفانه در سطوح بالا در کشور ما نفوذ کرده اند و نمی گذارند شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود چنانکه برخی خواهر زاده ها و برادر زاده ها نیز در این پروژه نگرانی هایی را برای مسئولین کشور ایجاد کرده اند.

سید علیرضا آل داوود در گفت و گو با خبرنگار ” پایگاه اطلاع رسانی بوتیا ” در خصوص آسیب های فضای مجازی گفت: حوزه فضای مجازی در کشور ما یک فضای رها شده است که به قوانین به هنگام برای مقابله با جرم و مجرمین در این حوزه نیاز دارد.

تحلیل گر فضای مجازی ادامه داد: یکی از مهم ترین معضلات فضای مجازی در کشور ایران تعدد مراکز تصمیم گیری در این زمینه است که دشمن هم از این قضیه بسیار خوب سوء استفاده کرده است.

حضور جریان نفوذ در سطوح بالای مسئولیت های دولتی

آل داوود تصریح کرد: متاسفانه برخی از افرادی هم که به سمت و سوی لیبرالیسم و غرب گرایی تمایل دارند، در این دستگاه های تصمیم گیر حضور دارند که متاسفانه این مسئله مشکل را دو چندان می کند.

وی با اشاره به قوانین کشورهای غربی در جلوگیری از آسیب های فضای مجازی؛ خاطر نشان کرد: حتی در غرب هم؛ از هم گسیختگی و ناهماهنگی را در حوزه فضای مجازی مشاهده نمی کنیم؛ بلکه وقتی به کشورهای پیشرفته از جمله اروپایی ها و حتی خود آمریکایی ها نگاه می کنیم می بینیم که اینترنت بزرگسال از اینترنت نوجوان جداست و برای افراد در این کشورها دوره های تخصصی سواد رسانه ای و سواد فضای مجازی در سنین مختلف توسط دولت برنامه ریزی می شود.

این پژوهشگر فضای مجازی افزود: در کشورهای پیشرفته قوانین مناسبی برای مقابله با آسیب های فضای مجازی و هماهنگی قابل توجهی در این زمینه وجود دارد، چرا که به خوبی می دانند آسیب های این فضا آسیب هایی هستند که قطعا خودشان را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی نشان خواهد داد.

برخی مسئولین غرب گرا نمی خواهند شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود

آل داوود با اشاره به اینکه مدت هاست راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به بهانه های مختلف به عقب می افتد، عنوان کرد: عقب انداختن ایجاد شبکه ملی اطلاعات در کشور ایران، نشان دهنده جریان نفوذی است که درون دستگاه های دولتی است که تا الان بیشتر از دو جریان از درون همین دستگاه ها کشف شده است که یکی جریان” نزار ذاکا ”  جاسوس رسمی سازمان اطلاعات آمریکا  و یکی هم جریان نادر و سیامک نمازی بود.

وی اذعان کرد: البته سه جریان دیگر هم در پشت پرده در حال فعالیت است که جریان نایاک، راکفلرها و باند نیویورکی ها که به این نام مشهور هستندو متاسفانه در سطوح بالا در کشور ما نفوذ کرده اند و نمی گذارند شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود چنانکه برخی خواهر زاده ها و برادر زاده ها نیز در این پروژه نگرانی هایی را برای مسئولین کشور ایجاد کرده اند.

پژوهشگر فضای مجازی بیان کرد: کره جنوبی در سال ۱۹۹۰ شبکه ملی اطلاعات خود را راه اندازی کرد و خیلی از کشورهای دیگر نیز این کار را انجام دادند، پس این اهتمام از طرف برخی از این مسئولین غرب گرای لیبرال منش وجود ندارد که اینترنت کشور را از نجاسات و مشکلاتی که وجود دارد، پاک کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ تیر ۹۵ ، ۱۴:۳۸
page24 حاج علی

به گزارش اصفهان شرق، سال‌هاست موضوع فرهنگ در رأس تذکرات مقام معظم رهبری قرار و اشاره رهبر معظم انقلاب به بحث ولنگاری و بی‌اهتمامی فرهنگی، زیر سوال بردن نگاه غلط آن دسته از مسئولان است که در گذشته و هم اکنون، سهل‌انگاری در این خصوص رویه آنها در کارها بوده است.

طرح موضوع  توسط رهبری، تاکید بر نقش جدی نظارتی بر ولنگاری فرهنگی در جامعه امروز است و در این خصوص، مسئولان باید به بهترین شکل ممکن و با درایت کامل اقدامی پویا و مفید را به کار گیرند.

کارشناسان معتقدند که نیمی از آنچه در فضای مجازی به عنوان ولنگاری فرهنگی مطرح است، عدم سیاست گذاری کلان از سوی مدیران و سیاست گذاران فضای فرهنگی و نیمی دیگر مربوط به کاربران است.

در این خصوص سید علیرضا آل داوود در گفتگو با خبرنگار اصفهان شرق، با اشاره به بستر فضای مجازی به عنوان بخشی از پروژه نفوذ دشمن گفت: مقابله با آسیب های فضای مجازی، انقلابی برخورد کردن با پدیده اینترنت و اجرای انقلابی شبکه ملی اطلاعات است.

وی با توجه به مبحث نفوذ مد نظر رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد: نفوذ فرهنگی و نفوذ جریانی به دو صورت اتفاق خواهد افتاد و در این خصوص نفوذ جریانی از طریق فضای مجازی رخ می دهد که می توان جاسوسی و تصویرسازی را از جرگه مقوله نفوذ مطرح کرد.

کارشناس رسانه و فضای مجازی افزود: در حوزه جریانی، شبکه سازی در داخل کشور با ابزارهایی نظیر پول و جاذبه های جنسی در تلگرام و شبکه های مجازی رها شده در فضای فعلی کشور درحال ترویج است و در بخشی دیگر، نداشتن سواد فضای مجازی و رسانه ای کافی و زمان ناصحیح استفاده از ابزارهای اینترنتی از دیگر آسیب های ناشی از ولنگاری فرهنگی در فضای مجازی است.

*تغییر سبک زندگی در پروژه نفوذ

وی هدف دشمن در فضای مجازی را تغییر آرمان، سبک زندگی افراد و باور جوانان عنوان و گفت: آماج نفوذ جریانی در فضای مجازی، نخبگان و تصمیم گیران هستند و امروز ابزارهای فضای مجازی این نفوذ را از سوی دشمن سرعت می بخشد.

آل داوود فضای مجازی رها شده در داخل کشور را زمینه بسترسازی جریان نفوذ دشمن بیان کرد و در این خصوص افزود: اعتیاد اینترنتی در بلند مدت می تواند بر روی فرد عارضه های بدی را بگذارد، که دست کشیدن از فعالیتهای خانوادگی و اجتماعی از آن جمله است.

وی با اشاره به نظر یکی از پژوهشگران اندیشکده مرکز امنیت آمریکای جدید به مقامات آمریکایی کاخ سفید از ایجاد استراتژیک تهاجمی تعویض اصلاحات سیاسی و اجتماعی در ایران، گفت: واشنگتن باید به ماندن در کنار افرادی که به دنبال اصلاحات سیاسی در کشور هستند ادامه دهد و در این خصوص در داخل کشور افرادی را در سطح تصمیم گیری و تصمیم سازی همراه کرد تا مراحل نفوذ بدون وقفه دنبال شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ تیر ۹۵ ، ۱۴:۱۷
page24 حاج علی