وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی
آخرین مطالب

۷ مطلب در آبان ۱۳۹۰ ثبت شده است

[caption id="attachment_790" align="aligncenter" width="491" caption="غدیر خم.ولایت حضرت علی(ع)"]غدیر خم.ولایت حضرت علی(ع)[/caption]
یک هزار و خورده ای سال از غدیر می‌گذرد و ما در کوچه های مدینه همچنان صدای مظلومیت علی(ع) را می شنویم.
صداهایی که شبیه به "هل من ناصر ینصری" است.
شاید اگر دقیق تر گوش کنیم، صدای حضرت محمد(ص) در غدیر را بشنویم که می فرماید:
و اکنون به بندگی خویش و پروردگاری او گواهی میدهم ، و وظیفه ی خود را در آنچه وحی شده انجام میدهم مباد از سوی او عذابی فرود آید که کسی را یارای دور ساختن آن از من نباشد هرچند توانش بسیار ، دوستی اش - با من - خالص باشد. خداوندی جز او نیست. چرا که به من هشدار داده که اگر آنچه در حق علی نازل کرده ،به مردم ابلاغ نکنم ، وظیفه ی رسالتش را انجام نداده ام و خود او –تبارک وتعالی– امنیت از آزار مردم را برایم تضمین کرده و البته که او بسنده و بخشنده است . پس آنگاه خداوند چنین وحی ام فرمود:
«به نام خداوند همه مهر مهرورز ای فرستاده ی ما آنچه از سوی پروردگارت درباره علی و جانشینی او بر تو فرو فرستادیم به مردم برسان وگرنه رسالت خداوندی را به انجام نرسانده ای و او تو را از آسیب مردمان نگاه میدارد ..»(مائده/67).
آری یکهزار و خورده ای سال گذشت.
ما چه کرده ایم برای غدیر؟
غدیری که در آن حضرت رسول(ص) درباره آخرین فرزندش چشم انتظارش حضرت مهدی(عج) می فرماید:
[caption id="attachment_794" align="alignright" width="140" caption="مسیر غدیر"]مسیر غدیر[/caption]
آگاه باشید همانا آخرین امام، قائم مهدی از ماست.
هان ! او بر تمامی ادیان چیره خواهد بود.
هشدار ! اوست انتقام گیرنده ی از ستمکاران.
هشدار ! اوست فتح کننده ی دژها و منهدم کننده ی آن ها !
هشدار ! اوست چیره بر تمامی قبایل مشرکان و رهنمای آنان.
هشدار ! اوست خون خواه تمامی اولیای خدا.
هان ! همانا او یاور دین خداست.
و این ما هستیم که همچنان حرکتمان به سوی حضرتش کند است!
آری!در غدیر حضرت رسول(ص) سفارش های بسیاری برای چگونگی دفاع از حریم ولایت به ما کردند و امروز ما نایب امام زمانمان  را تنها گذاشته ایم!
همراهی زبانی منظورم نیست!همراهی قلبی،‌ دلی و حقیقی که مستلزم حرکت است و یک سیرورت...!
و چه زیبا قران کریم می فرماید! چه اندکند کسانی که می فهمند!
غدیر امسال را با نایب اماممان آیت الله خامنه ای با زبان پیامبر همه مهر و مهرورز حضرت رسول (ص)اینگونه بیعت کنیم:
هان مردمان ! شمار شما بیش از آن است که در یک زمان با یک دست با من بیعت کنید . از این روی خدای عزّوجلّ دستور فرموده که از   شما اقرار زبانی گیرم و پیمان سرپرستی علی« امیر المؤمنین » را محکم کنم و نیز بر امامان پس از او که از نسل من و اویند چرا که     گفتم که فرزندانم از نسل اویند.
پس همگان بگویید :« البته که سخنان تو را شنیده پیروی می کنیم و از آن خوشنود و بر آن گردن گذار ، و بر آن چه از سوی پروردگارمان و پروردگار تو در امامت اماممان علی« امیر المؤمنین » و دیگر امامان – ازصلب او – به ما ابلاغ کردی ، با تو پیمان می بندیم ، پیمانی با دل ، با جان با زبان و با دستانمان ، با این پیمان زنده ایم و با آن خواهیم مرد و با این اعتقاد برانگیخته می شویم و هرگز آن را دگرگون نکرده شک و انکار نخواهیم داشت و هرگز از عهد خود برنگشته پیمان نشکنیم.
(ای رسول خدا) ما را به فرمان خدا پند دادی ، درباره علی امیر مومنان و امامان پس از او ، فرزندانت از نسل او ، حسن و حسین و پیشوایان بعد از آن دو ، که خداوند بر پایشان کرده . اینک برای آنان عهد و پیمان از ما گرفته شد از دل ها ، جان ها، زبان ها و درون ها و از دستانمان ، هرکس توانست با دست و گرنه با زبان بیعت نمود دیگر پیمان نخواهیم شکست و خداوند دگرگونی از ما نبیند و از این پس فرمان تو را به نزدیک و دور از فرزندان و خویشان خواهیم رساند و خداوند را بر آن گواه گرفته او بر گواهی کافی است و تو نیز بر ما گواه باش . هان ! مردمان ! اکنون چه می گویید ؟
البته خداوند هر صدایی را می شنود و بر اسرار دلها آگاه است (هرآن کس که هدایت پذیرد به خیر خویش پذیرفته و آن که گمراه شد به زیان خود رفته..) (زمر/41)
و آن کس که بیعت کند حتماً با خداوند پیمان بسته « دست خدا بالای دستان آن هاست ...» (فتح/10)
هان مردمان آنک با خداوند بیعت کنید و با من پیمان ببندید و با علی امیر مؤمنان و حسن و حسین و با امامان از نسل آنان که پس از آنان خواهند بود امامانی که فرمانی پایدار در دنیا و آخرت اند.
خداوند مکّاران را تباه می کند و به باوفایان مهر می ورزد « هرکس پیمان شکند البته به زیان خود گام نهاده و آن که بر عهدش پا برجا ماند بزودی خدا او را پاداش بزرگی خواهد داد...» (فتح/10).
هان مردمان ! بگویید هر آن چه به شما گفتم ! و به علی با لقب« امیر المؤمنین » سلام کنید و اکنون بگویید :« شنیدیم و فرمان می بریم پروردگارا ، آمرزشت خواهیم و به سوی توست بازگشت » (بخشی از آیه 285 بقره) و بگویید : « تمام ستایش و سپاس خدایی راست که ما را به این را هدایت فرمود و گرنه راه نمی یافتیم و البته فرستادگان پروردگارمان به درستی آمده اند...» ( اعراف/43 )
هان مردمان ، برتری های علی بن ابیطالب نزد خداوند عزّوجلّ – که در قرآن نازل فرموده – بیش از آن است که من یکباره برشمارم ، پس هرکس از مقامات او خبر داد و آن ها را شناخت ، او را باور کنید.
هان مردمان ! (احزاب/71) فرمان بردار از خدا و فرستاده ی او و از علی و امامان که نام بردم به رستگاری بزرگ دست یافته است .
هان مردمان ، سبقت جویان به بیعت و پیمان و سرپرستی او و سلام کنندگان بر او با لقب« امیر المؤمنین » رستگارانند و در بهشت های پر بهره خواهند بود .
هان مردمان ! آنچه خدا را خوشنود می کند بگویید ، و اگر شما و تمامی زمینیان کفران ورزند خدا را زیانی نخواهد رسید.
خداوندا بیامرز ایمان آورندگان به آن چه ادا کرده و فرمان دادم ، و بر انکارکنند گان کافر خشم گیر و الحمدلله رب العالمین..." خطابه غدیر بخش 11
کاش بر سر پیمانهایمان بایستیم...
کاش یکبار با عمق وجودمان به این نکته مهم پی ببریم که حضرت مهدی(عج) چشم انتظار ماست...! ما باید برای فرجش پس از دعا حرکت کنیم.!
از امروز با یک یا علی(ع) روی پاهایمان بایستیم و از بدی ها دور شویم...
نکند پرونده ما این هفته نیز اشک چشمان نازنین مهدیمان را...
و این را بدانیم غدیر روز فریاد شیطاین است و تمام شیاطین در غل و زنجیر...
و در آخر این 2 روایت شنیدی را در خصوص غدیر به شما تقدیم میکنم:
"امام باقر علیه السلام فرمود: ابلیس چهار مرتبه فریاد بلند کشیده است: روزی که مورد لعن خداوند قرار گرفت، روزی که آسمانها به زمین فرستاده شد، روزی که پیامبر صلی الله و علیه و آله مبعوث شد، روز غدیر خم (که امیرالمؤمنین علیه السلام منصوب شد)."
"امام باقر علیه السلام فرمود: هنگامی که پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیر دست امیرالؤمنین علیه السلام را گرفت، ابلیس در بین گروهش فریادی کشید و همه شیاطینی که در خشکی و دریا بودند نزد او گرد آمدند و گفتند: ای آقای ما، و ای مولای ما چه نگرانی برایت پیش آمده است ؟ ما فریادی وحشتناکتر از این از تو نشنیده بودیم .
ابلیس گفت:
« این پیامبر کاری کرد که اگر به نتیجه برسد هرگز معصیت خداوند انجام نخواهد گرفت »
شیاطین گفتند: ای آقای ما، و ای مولای ما، تو بودی گمراه کنندۀ آدم!!
هنگامی که منافقین در بین خود گفتند: ((پیامبر از روی هوای نفس خود سخن می گوید))، و یکی از آن دو نفر (ابوبکر و عمر) به دیگری گفت: ((نمی بینی چگونه چشمانش در سرش مانند مجانین می گردد))، هنگامی که این سخنان را گفتند ابلیس فریادی کشید و دوستانش را جمع کرد و گفت: ((شما می دانید که من قبلاً گمراه کننده آدم بوده ام ))!؟ گفتند: آری . ابلیس گفت: ((آدم عهد و پیمان را شکست ولی به خداوند کافر نشد، اینان عهد و پیمان را شکستند و به پیامبر کافر شدند ))!! هنگامی که پیامبر صلی الله و علیه و آله از دنیا رفت و مردم غیر علی علیه السلام را برای خلافت بپا داشتند، ابلیس تاج پادشاهی بر سر گذاشت و منبری نصب کرد و بر روی آن نشست و شیطانش را جمع کرد و به آنان گفت:شادی کنید، چرا که تا امام قیام نکند خداوند اطاعت نمی شود"
یا علی
پ.ن:
متن فارسی کامل سخنرانی پیامبر(ص) را در غدیر بخوانید: لینک متن فارسی خطابه غدیر
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ آبان ۹۰ ، ۱۷:۴۷
page24 حاج علی

درد و نان را از هر طرف بنویسی و درک کنی
همان میشود که نوشته ای...
شاید معنای واستعینوا بالصبر و الصلاه نیز همین باشد.
90/08/20 - تهران- موقع اذان ظهر - تجریش - امامزاده صالح(ع)
[caption id="attachment_785" align="alignright" width="300" caption="درد و نان"]درد و نان[/caption]
 
 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ آبان ۹۰ ، ۱۹:۰۶
page24 حاج علی
قربان روز هجرت از نفس
بسم الله...
و من گمان میکنم ابراهیم(ع) با تصمیم قربانی کردن پسرش نفسش و وابستگی های دنیویش را قربانی خدای مهربانش کرد
امروز روز هجرت از نفسمان باشد...
عیدتان مبارک.
۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ آبان ۹۰ ، ۰۷:۴۸
page24 حاج علی
سلام.
حالا که آمریکا باز دچار روان پریشی در خصوص ایران اسلامی ما شده و مدام جنگ روانی، رسانه ای و تبلیغاتی بر ضد ایران اسلامی راه میندازه مناسب دیدم گوشه ای از مکتب امام خمینی(ره) رو برای شما در خصوص "مؤثر نبودن تهدید امریکا در اراده ملت ایران" بر روی وبلاگم منتشر کنم که گوشه ای از اون هم پیش بینی امام(ره) در خصوص "بیداری اسلامی" رو نشون میده.
این متن یک بازخوانی مجدد موضع ما نسبت به تهدیدات پوچ، پوک و تو خالی آمریکا و متحدانش است و دشمنان جاهل ایران اسلامی بدونن فرزندان معنوی امام روح الله(ره) پا به رکاب امام خامنه ای هستند و دست متجاوز به شیعه خانه حضرت زهرا(س) و فرماندهان عزیزی مثل سردار سلیمانی را قطع خواهند کرد.
امیدوارم که استفاده کنید:
امام خمینی(ره) خطاب به آمریکاییها: امریکا خیال نکند که با دخالت نظامى مى‏ تواند کاری بکند/ملتى که روزه میگیرد، ملتى که شهادت را قبول کرده، از این چیزها دیگر نمى ترسد
شما باید بدانید که دخالت نظامى امریکا و همه شماها، دخالت نظام شوروى و همه وابستگان به او، دخالت شماها همه در کشور ما و حصر اقتصادى شماها، در آن اراده ملت ما، آن تصمیم و اراده ملت ما اثرى نخواهد کرد و ما مهیاى مرگ هستیم. شما ما را از چه مى‏ ترسانید؟ ما که مهیاى شهادت هستیم، شما ما را از اقتصاد مى ترسانید، از دخالت نظامى مى‏ ترسانید؟! شما کسانى را که از مرگ مى‏ترسند باید بترسانید، نه مملکتى که حاضر شده براى شهادت و شهادت را یک فوز براى خودش مى‏داند. بنابراین هیچ ما از این مسائل خوفى نداریم. و امریکا چه با همه کشورها دست به هم بدهند و بخواهند دخالت کنند، یا خودش به تنهایى- به قول کارتر- دخالت بکند، دخالت بکند تا بفهمد قضیه چى هست دخالت نظامى بکند تا بفهمد که مطلب چى هست، خوب است که ازافغانستان آقاى کارتر عبرت بگیرد. افغانستان که دولتش با او، با شوروى موافق است، حزبهاى کمونیستى و چپگرا با او موافق است، یک عده ملت که نداشتند و ندارند اسلحه مدرن، آنها اسلحه‏هاى خود شوروى را گرفتند و سربازها و صاحب منصبهاى خود شوروى را با اسلحه‏ هاى خودشان کشتند، و الآن هم آنها مشغول هستند و شوروى هر روز مى‏ فرستد و سلاحهاى مدرن را مى‏ فرستد، سرباز مى‏ فرستد، لکن نتوانسته تا حالا ملت افغانستان را، ملت شجاع افغانستان را خاضع کند. آن افغانستان است که احزابش، احزاب کمونیستى و چپگرا با شوروى دست به هم دادند، با دولت دست به هم دادند، لکن ملت را نتوانستند خاضع کنند ..
ایران بحمداللَّه دولتش با ملتش موافق است، و چپگرایان اینجا که تابع امریکا هم هستند عددى نیستند که قابل ذکر باشند. ما با آنها مسامحه مى‏ کنیم، و الّا یک روز تمام آنها از بین خواهند رفت. امریکا خیال نکند که با دخالت نظامى مى‏ تواند کارى بکند یا با حصر اقتصادى مى‏تواند کارى بکند. ملتى که روزه مى‏گیرد، ملتى که شهادت را قبول کرده، از این چیزها دیگر نمى ‏ترسد. بنابراین، این روز مبارک 15 خرداد را که در عین حال که شهیدهاى زیاد ما داشتیم، لکن مبارک براى ملت ما بود، من به همه ملت تبریک مى‏گویم. و امیدوارم که همان طورى که تاکنون از 15 خرداد تاکنون ملت ما ادامه داده است به نهضت خودش، از این به بعد هم ادامه بدهد و همه قدرتمندان را مأیوس کند از دخالت در کشور ما. خداوند ان شاء اللَّه همه را توفیق بدهد و همه را سلامت و اسلام را قوّت بدهد. و امیدواریم که این نهضت به سایر بلاد اسلامى هم صدور پیدا بکند. و این مکتب، مکتب همه مسلمین است بلکه همه مستضعفین. خداوند مستضعفین را از چنگال مستکبرین بیرون ببرد. و بحمداللَّه طلیعه اینکه مستکبرین به جاى خودشان بنشینند، طلیعه این در دنیا پیدا شده است، فقط ایران نیست، همه دنیا تقریباً مستضعفین بیدار شده‏اند و جمعیت، اکثریت قاطع با آنهاست. و من امیدوارم که بزودى بساط ظلم برچیده بشود.
خداوند همه را توفیق عنایت کند...
- والسلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.
صحیفه امام، ج‏12، ص: 400
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آبان ۹۰ ، ۰۹:۲۷
page24 حاج علی
سلام دوستان عزیز
قسمت دوم مقاله سبک زندگی که برای هفته نامه پنجره نوشتم رو خدمتتون تقدیم میکنم
امیدوارم بخونید و استفاده کنید، اگر نظری هم داشتید در قسمت نظرات اون رو قرار بدید/
در قسمت قبل(پنجره شماره١٠٠) به معرفی سبک زندگی از نگاه جامعه‎شناسان و انواع مختلف رسانه‎ها پرداختیم، در این مقاله به چگونگی تغییر سبک زندگی توسط رسانه‎‎های نوین فضای سایبری می‎پردازیم.
در گام نخست تعریف جدیدتری از جنگ نرم و جنگ فرانرم که سبک زندگی در ذیل آن قرار دارد ارائه می‎دهیم.
جنگ نرم تسخیر قلب‎ها (حب و بغض) و ذهن‎ها (شک و یقین) است.
جنگ فرانرم که نوع پیشرفته‎تر جنگ نرم به حساب می‎آید، یک تعریف پیچیده اما ساده دارد و آن عبارت‎ست از تولید محتوایی که در کوتاه مدت به‎نفع کشور هدف است، اما در دراز مدت به‎نفع خود مهاجم و اگر بخواهیم در این‎خصوص مثالی بزنیم، سایت ویکی لیکس نمونه‎ای از جنگ فرانرم امپریالیسم بر ضد‎کشور‎هایی نظیر ایران اسلامی است.
در مثال دوم اگر به یک‎سال گذشته بازگردیم، پس از سیل در پاکستان که آمریکا از این آب گل آلود ماهی گرفت و به آن کشور به منظور تسخیرش حمله کرد، اعتراض‎‎های جهانی بر ضد ‎این کشور به راه افتاد که در نتیجه آن برای مدیریت این وضعیت آشفته، آمریکا بازیگر معروفی به نام آنجلینا جولی را که طی ماه‎‎های اخیر پردرآمدترین بازیگر حرفه‎ای هالیوود نام گرفت، با پوششی اسلامی! به پاکستان اعزام کرد و رسانه‎‎های آمریکایی 24 ساعته بازی‎‎های این بازیگر در پاکستان را اطلاع‎رسانی کردند که از جمله آن می‎توان به در آغوش گرفتن کودکان کوچک پاکستانی که خانوادهای‎شان را از دست داده بودند، اشاره کرد! حال کمی تأمل کنیم! اگر سبک زندگی بشریت را تغییر نداده بودند، ظرف کمتر از 24 ساعت اکثر احساسات انسان‎دوستانه که تبدیل به اعتراضات اجتماعی بین‎المللی به آمریکا شده بود، جای خود را به خانه‎نشینی و بی‎تفاوتی نسبت به کشتار مردم سیل زده می‎داد؟
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ آبان ۹۰ ، ۰۸:۱۳
page24 حاج علی
سلام
بابت در دسترس نبودن وبلاگ صفحه 24 از تمام شما دوستان عزیزم عذرخواهی میکنم.
حدود 3 ماه وبلاگ بنده دچار مشکلات سرور بود و خوشبختانه امروز تمام مطالب را بر روی سرور دیگری منتقل کردم و متاسفانه تصاویر برخی از پست ها منتقل نشد! وبلاگ نویسی مجدد را با انتشار یک مقاله از سلسله مقالات خودم شروع میکنم،
مقاله ای که پیش روی شما است را برای مجله پنجره شماره 100 نوشتم.
امیدوارم برای شما مفید باشه.
شبکه های اجتماعی مجازی
سبک زندگی یا «Life Style» مقوله‎ای است که امروز تنها با تعاریف سیاسی قابل‎تعریف و توجیه است.
اگر به دقت به زندگی اجتماعی ایرانیان مسلمان نگاه کنیم، تأثیر تبلیغات قطره چکانی دشمنان را که در پس‎واژه‎هایی زیبا اما فریبنده مانند «زندگی متمدن بشری» و «حقوق بشر» پنهان شده است به‎خوبی مشاهده می‎کنیم.
[gallery]
وقتی می‎توانیم این امر را به روشنی تعریف کنیم، که با مباحثی چون «جنگ نرم» و «جنگ فرانرم» در قرن حاضر به‎خوبی آشنا باشیم.
۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ آبان ۹۰ ، ۱۱:۳۲
page24 حاج علی
اگر بر روی قدرت نرم انقلاب اسلامی دقت کنیم می بینیم امام خمینی(ره) بیش از ۳۰ سال پیش با در نظر گرفتن قدرت نرم این انقلاب قدرتمندترین رژیم دست نشانده آمریکا در خاورمیانه و حامی قدرتمند رژیم نامشروع صهیونیستی را با هوشیاری و ظرافت کامل سرنگون ساختند.
پس از سرنگونی حکومت دیکتاتوری شاهنشاهی در ایران، مصر به عنوان پایگاه اصلی حمایت از آمریکا و رژیم صهیونیستی شناخته می شد و این در حالی است که پس از رژیم غاصب صهیونیستی مصر دومین کشور دریافت کننده کمک‌های مالی بلاعوض آمریکا در دنیا به حساب می‌آید.(طی ۳۰ سال گذشته به طور متوسط سالانه ۲ میلیارد دلار)
اگر این معادلات را کنار یکدیگر قرار دهیم می‌بینیم جایگاه مصر برای آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بسیار حائز اهمیت است.
امام یکی از تفاوت‌های عمده مردم کشور‌ما و انقلاب ما با انقلاب‌هایی که اخیرا در کشور‌های عربی در حال وقوع است وجود و حضور رهبریت شیعه با سابقه‌های تاریخی مهم و تاثیرگذار در میان شیعیان است.
امام خمینی(ره) در این خصوص در آن مقطع تاریخی قیام مردم ایران بر ضد نظام شاهنشاهی را با قیام امیرالمومنین(ع) یکسان می‌دانند و می‌فرمایند: قیام شما در مقابل دیکتاتور اصلی که تمام شعائر ملی و مذهبی را زیر پا گذاشته چون{قیام} امیرالمومنین(ع) در مقابل معاویه می‌باشد که عملی بیش از اعمال آن دیکتاتور مرتکب نشده بود(صحیفه نور، ج۱، ص ۴۸)
اگر به دقت در این کلام گوهربار امام راحل(ره) دقت کنیم می‌بینیم امام خمینی(ره) انگیزش اصلی مردم برای سرنگونی حکومت شاه را با یک عامل معنوی و اعتقادی درهم می‌آمیزند و این آمیختگی منجر به حضور شجاعانه مردم با روحیه جهادی- شهادتی در وسط میدان‌ها می‌شود که نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ آبان ۹۰ ، ۱۸:۵۰
page24 حاج علی