وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی

۶ مطلب در مرداد ۱۳۸۹ ثبت شده است

سلام، پس از نوشتن پستی در خصوص فیلم فاصله ها و شبکه فارسی وان که بیش از 600 کامنت که اکثر آنان فحش و توهین های بسیاری به مسئولان نظام توسط برخی روشنفکر نماهای سبز! شده بود تصمیم گرفتم این پروژه تولید محتوا در خصوص خطرات این شبکه و عمال داخلیش را تا رسیدن به سرانجام مشخصی ادامه دهم.
چند شب پیش وقتی در گودر آنلاین بودم یک مطلب از سایت خبری " خبر آنلاین" که با جهت گیری هایی به نفع سران فتنه فعالیت میکند دیدم که برق 3 فاز را به عنوان یک خبرنگار از سرم پراند!
عنوان خبر" همه چیز درباره فارسی‌وان از زبان حاجی کمیل مدیر ارشد این شبکه/ ارشاد ایران ما را هدایت کند " ! به عنوان یک خبرنگار که خوشبختانه یا متاسفانه این شبکه، فیلم ها، نوع تبلیغ و استفاده های مکررش از تکنیک های عملیات روانی را دنبال و رصد کرده ام! از خواندن این تیتر یک معنا به ذهنم آمد" یا میخواهند تطهیرش کنند یا خبر رپرتاژی است!" که در هر دو صورت باید در صورت اثبات این اتهام ها برخورد قانونی با این سایت خبری در جهت تبلیغ و تطهیر این شبکه به عمل آید.
در ادامه مصاحبه "حاجی کمیل" با رد هرگونه کمک مستقیم از مرداک"غول سرمایه گذار استرالیایی الاصل صهیونیستی رسانه ای" با 4 واسطه فارسی وان و سرمایه گذار هندیش"استار" را به فاکس نیوز"متعلق به CIA و مرداک" می رساند. در ادامه مصاحبه "حاجی کمیل(مدعی مالکیت بر یک مجموعه رسانه ای قدرتمند در افغانستان و خاورمیانه)" که خبرنگار را ساده گیر آورده یا مخاطبان را ساده لوح با رد ادعای شناخت مرداک صهیونیست " می گوید:
البته خیلی برای من جالب بود. من این موضوع را از طریق رسانه‌های الکترونیکی ایران شنیدم. اتفاقا من مرداک را زمانی شناختم که نامش را از طریق رسانه‌های ایران شنیدم. قبل از آن من شناخت خوبی از مرداک نداشتم بعد یک مقدار تحقیق کردم تا ببینم قضیه چی هست و این مرداک چی هست و کی هست. بعد متوجه شدم که به عنوان بزرگترین امپراطور رسانه در دنیا مطرح هست و متوجه شدم که اتهام بستن ما به مرداک مثل این می‌ماند که فلان بقالی کوچک سر کوچه مال فلان رییس جمهور است، یعنی ما در این حد کوچک هستیم" بعد چند خط پائین تر در خصوص چگونگی رابطه اش با مرداک می گوید: "اجازه بدهید اینجا توضحیات بیشتری هم بدهم. ببینید 50 درصد سهم شبکه فارسی وان متعلق به گروه رسانه‌ای موبی و 50 درصد آن متعلق به شرکت استاراست. ما با شاخه هند شبکه استار مشارکت داریم، شاخه هند استار با شاخه هنگ کنگ مشارکت دارد و در حقیقت یکی از بخش‌های شریک شریک شریک ما با فاکس نیوز(شبکه تلویزیونی آمریکایی متعلق به مرداک) شراکت دارد که ربطی به ما ندارد."
وی که توسط شبکه تلویزیونی اش  یکسال گذشته انواع بدرفتاری ها، روش های استحاله فرهنگی، تهاجم های گسترده فرهنگی بر ضد خانواده ها، روابط نامشروع میان زن و شوهر، تبلیغ عادی سازی روابط دختر و پسر در جامعه از سنین کودکی و زیر سن قانونی، ترویج مشروب خواری، دوبله فیلم های ضد اسلامی مانند 24 و تاکید بر نام " سید علی " و " رضا " به عنوان دو تروریست هسته ای در ایالات متحده " پرداخته خود را مسلمان و دارای نقاط متفاهم متشرک فرهنگی با ایرانیان شیعه میداند و تصریح می کند:" بینید گروه رسانه‌ای موبی به عنوان یک مجموعه مسلمان و معتقد به یکسری ارزش‌های اسلامی وانسانی شدیدا ناراحت است ونگرانی‌هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسما اعلام می کنیم. اتهام بستن به یک مسلمان و آن هم ارتباط با مجموعه‌ای از یهودی‌ها یک گناه کبیره است. ما مسلمان هستم ومعتقد به ارزش‌های اسلامی. آنچه که ما مسلمانان در ایران وافغانستان و به طور کلی در جهان اسلام را به هم متصل می کند دغدغه‌ها و اهداف مشترک هست و باید باشد. دغدغه ما به هرحال وجود وحضور صهیونیسم است و ما نگران وضعیت فلسطین هستیم. فلسطین دغدغه مشترک مسلمانان وهدف مقدسی برای ماست".
وی همچنین مسئولین جمهوری اسلامی را تهدید به خدشه وارد کردن در رابطه بین دو کشور ایران و افغانستان می کند و ادامه میدهد: قبل از تاسیس ما سه سال مطالعات میدانی در ایران،افغانستان و تاجیکستان وسایر کشورهایی که فارسی زبان دارد،داشتیم.
وی اضافه می کند:
بازار هدف ما به عنوان یک رسانه فارسی زبان سه کشور ایران،افغانستان وتاجیکستان است. شبکه ما در افغانستان شناخته شده است اما تا به حال نتوانسته‌ایم در تاجیکستان بیننده آنچنانی جذب کنیم. مجموع بیننده‌های ما در افغانستان،تاجیکستان وبخش‌هایی از پاکستان در حدود 9 میلیون نفر است ولی درایران در حدود 30 تا 35 میلیون بیننده در 24 ساعت داریم که این یک رقم بالایی است.
حاجی کمیل می افزاید: می شود گفت که هم شکایت کرده‌ایم از این رسانه‌ها وهم گلایه. بالاخره یک نگرانی برای ما ایجاد شده است که آن را به سفارت ایران در کابل اعلام کرده ایم.ادامه این تخریب‌ها قطعا رابطه سالم مطبوعاتی دو کشور ایران وافغانستان را به مخاطره خواهد انداخت، چون ما فقط فارسی وان نیستیم. ما تاثیرگذارترین شبکه‌هایی تلویزیونی افغانستان را داریم. به هر حال یک دموکراسی نیم بندی در افغانستان حاکم شده است وآزادی بیان وجود دارد. ما امروز بیش از سی شبکه تلویزیونی خصوصی و یک شبکه دولتی درافغانستان داریم. آیا فکر نمی‌کنید که بخش‌هایی از سازمان‌ها و سفارت خانه‌های خارجی در افغانستان در قالب یک پروژه بر روی این رسانه‌ها کار می‌کنند؟ این قطعا یک حقیقت است یعنی خیلی از سازمان‌ها در داخل افغانستان هستند که در قالب یک پروژه علیه جمهوری اسلامی ایران در حال تلاش هستند ولی ما سعی کردیم در طول هشت سال فعالیت  گروه رسانه‌ای موبی بی طرفی خود را حفظ کنیم و هیچ گونه برنامه ضد ایرانی نداشتیم ونخواهیم داشت. با توجه به حساسیتی که درباره وضعیت ایران در افغانستان وجود دارد ما می‌توانیم به این تبلیغات منفی علیه ایران را جهت مثبت بدهیم.
وی با رد تلاش برای ایجاد تهاجم بر ضد ارزش های اسلامی و استفاده از تکنیک اعتماد سازی به وسیله سو استفاده ابرازی از تبلیغات مذهبی "مانند پخش اذان شیعی، تسلیت ایام شهادت ائمه(ع)  و..." تصریح کرد: من گفتم آنچه که مایه نگرانی برای مردم شریف ایران، رسانه‌ها و دولت است را درک کردیم وقبول داریم اما باید چکار کنیم. کاری که می‌شود کرد و رسما پیشنهاد ما به عنوان یک راه حل است، این است که بیاییم فارسی وان را به یک رسانه مشترک تبدیل کنیم. چرا بیاییم همدیگر را تخریب کنیم؟ بیاییم با یکدیگر تفاهم وهمکاری کنیم. به اصطلاح رسانه‌های ایران ما منحرف شدیم ومنحرف کننده هستیم، لطفا صداوسیما، وزارت محترم ارشاد ونهادهای فرهنگی بیایند ما را هدایت کنند. ما این آمادگی را داریم که هرآنچه را که مایه نگرانی است وهر سوژه ما که ضد ارزشی هست را برداریم، حذف کنیم و برنامه‌های مشترکی را جایگزین کنیم. ما اعلام می‌کنیم این آمادگی را داریم که با صدا وسیما برنامه‌های مشترک تولید کنیم. ما این آمادگی را داریم که مثلا به جای ویکتوریا بیایم سریال مولانا را بسازیم، به جای سریال همسایه‌ها بیایم از زندگی رودکی، سنایی وسایر مشاهیر بزرگ ایران مستند سازی وسریال سازی کنیم. اگر واقعا این نگرانی‌ها برحق است که هست، سازمانها ونهادهای فرهنگی داخل ایران بیایند با ما همکاری کنند.
حاجی کمیل با اشاره به اینکه وضعیت فلسطین و اسلام غیر از اسلام آمریکایی برای آنان بسیار مهم است تبلیغات میلیونی کالاهای صهیونیستی در شبکه فارسی وان را مصلحتی در نظر نگرفت و اظهار داشت: ببینید گروه رسانه‌ای موبی به عنوان یک مجموعه مسلمان و معتقد به یکسری ارزش‌های اسلامی وانسانی شدیدا ناراحت است ونگرانی‌هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسما اعلام می کنیم. اتهام بستن به یک مسلمان و آن هم ارتباط با مجموعه‌ای از یهودی‌ها یک گناه کبیره است. ما مسلمان هستم ومعتقد به ارزش‌های اسلامی. آنچه که ما مسلمانان در ایران وافغانستان و به طور کلی در جهان اسلام را به هم متصل می کند دغدغه‌ها و اهداف مشترک هست و باید باشد. دغدغه ما به هرحال وجود وحضور صهیونیسم است و ما نگران وضعیت فلسطین هستیم. فلسطین دغدغه مشترک مسلمانان وهدف مقدسی برای ماست.
البته حاجی کمیل به تبلیغ اینکه " چگونه با سانسور در ایران مقابله کنیم " در وب سایت این شبکه نیز اشاره نکرد و توضیح نداد دلیل تغییر فرکانس این شبکه پس از مسدود سازی فرکانس آن در داخل ایران چه بوده است.
این تنها گوشه ای از صحبت های حاجی کمیل با این رسانه بود! انتقاد اصلی بنده به سادگی بیش از حد این خبرنگار برای انعکاس صحبت های ضد و نقیضی در این سطح است که انشالله سادگی تیم رسانه ای " خبر آنلاین " در این موضوه دخیل بوده و هیچ غرض ورزی یا فعالیت اقتصادی در میان نبوده است.
در پایان چند سوال از برخی مسئولان فرهنگی داخل کشور دارم! این مدارک دانشگاهی که با آن استخدام شده اید دکوری است که یک گروه از خارج کشور(کشور دوست و برادر و مسلمان افغانستان جنگ زده و بحران زده) در چنین شرایطی باید اینگونه موضوعات را برای کشوری با اغنای فرهنگی بسیار بالا مطرح کند؟
شما با بودجه های فرهنگی میلیاردی تان چه اقدام مثبتی انجام داده اید که فارسی وان تا 50 میلیون بیننده در داخل کشور در ساعات پیک تایم شبانه و حتی سحر و موقع افطار پیدا کرده است؟
عقب ماندگی شما در این سطح مظلومیت های رهبری را بیش از پیش نمایان خواهد ساخت، برای مبارزه با چنین عقب ماندگی یا خواب آلودگی فقط فکر بستن و پارازیت هستید؟! یا انشالله فکر ساختن و تدوین برنامه های جامع فرهنگی عملی را هم در ذهن می پرورانید؟
و...
۳۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ مرداد ۸۹ ، ۱۱:۵۵
page24 حاج علی
قسمت نخست: یکی از آرزوهای کامپیوتریست ها! و اینترنت باز های حرفه ای داشتن سیستم کامپیوتر و سیستم عاملی پایدار و بی نقص است که خستگی بیشتری به این کاربران در طول کارشان تحمیل نکند، امروزه نیز با رشد سریع تکنولوژی های همراه تلفن های هوشمند و نوت بوک ها و نت بوک ها شرکت های بسیاری در رقابت تنگاتنگی برای جذب مشتریان بیشتری در بازارهای های هدفشان هستند، یکی از کمپانی هایی که بدون رقیب و خالق تکنولوژی هیا برتر در این حوزه شناخته می شود، شرکت اپل Apple است که هر چند وقت یکبار برق 3 فاز از سر مدیران کمپانی های سخت افزاری میپراند و هر بار با معرفی یک محصول منحصر به فرد و جدید تا چند ماه شرکت های سخت افزاری دیگر را با رکود جدی روبرو میکند.
یکی از مهمترین عوامل موفقیت این شرکت بهره گیری آن از مهندسان ومتخصصان رسانه ای و عملیات های روانی در بازاریابی، تبیلغ و فروش است، به نحوی که با معرفی مختصر یک محصول تا زمان آماده شدنش برای ورود به بازار دقیقا هیچ کسی در دنیا از ویژگی های این محصول خبر ندارد و همین عامل یک عامل محرک در عملیات های روانی به حساب می آید و نتیجه اش فروش 3 میلیون دستگاه آی پد در 80 روز یا فروش نزدیک به همین رقم مدل جدید تلفن همراه هوشمند این شرکت(آیفون 4) است که حتی با وجود یک ایراد بسیار کوچک در بخش آنتن دهیش همچنان تلفن همراه بی رغیب در بازار برای علاقه مندان است.
steve-and-ipod
از دیگر نکات بسیار مهم قیمت بالای محصولات خاص و منحصر به فرد این شرکت است که با این وجود نیز مردم ساعت ها در صف برای خرید یک دستگاه جدید معرفی شده از سوی این شرکت می ایستند.
هرچند شائبه هایی نظیر همکاری بسیار نزدیک این شرکت با سازمان های جاسوسی نظیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(CIA) نیز وجود دارد اما این مسائل از محبوبیت این شرکت به هیچ عنوان نزد افکار عمومی نکاسته است.
از محصولات ویژه این شرکت نوت بوک های آن با نام های MacBookAir، MacBook و MacBookPro است. بنا به کار پژوهشی جدیدی که بر روی نوت بوک این شرکت و سیستم عامل مخصوص آن(مکینتاش) شروع کرده ام در طول زمان های مختلف این سیستم عامل و نوت بوک ها را به شما بیشتر معرفی خواهم کرد. در نوشته بعدی راجع به سیستم عامل مکینتاش و چگونگی نصب ویندوز 7 روی مک بوک و مک بوک پرو خواهم نوشت. سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید
macbook2
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ مرداد ۸۹ ، ۱۵:۴۷
page24 حاج علی
رمضان و تمنای دل بی قراران، داشتم با خودم فکر می کردم رمضان تنها نخوردن و نیاشامیدن و چشم و گوش را برای معبود فرو بستن است! عقلم لحظه ای گفت آری! اما دلم گفت: نه: رمضان یعنی خودت باش تا خدایت را به بهترین نحو ممکن بشناسی  و من شدم: نگاری بی قرار برای معبودم که بی او...
پ.ن: امشب دوستان طلبیدن و ما نائب الزیاره شما بودیم در گلستان شهدای اصفهان
mypicpage17
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ مرداد ۸۹ ، ۲۳:۲۰
page24 حاج علی
این روزها هر جا که می روی! هر روزنامه یا رسانه ای را که می بینی شده محل تبلیغات میلیاردی رایگان شبکه ای غیر اخلاقی به نام فارسی1  و سریال اخلاقی! به نام فاصله ها...
یادم می آید چند ماه پیش (حدود 8 ماه) وقتی از استحاله فرهنگی و هجمه نرم این شبکه در برخی محافل سخن می گفتم! به جای توجه به این معضل بزرگ رو به من با تعجب می گفتند: آهان! پس شما هم ماهواره دارید و این شبکه را می بینید( با اخم و انگار گناه کبیره مرتکب شده ام)! اما امروز آنچنان همین مسئولان خواب آلود دستپاچه شده اند که خود عاملی برای تبلیغ این شبکه که مدیریت فرهنگی بسیار قوی تری(چند افغانی اجیر شده توسط مرداک) به نسبت مدیران فرهنگی کشور ما دارند، شده اند!
بدون شک این میزان خواب آلودگی نشان از بی کفایتی که هیچ! نشان از بی توجهی برخی مسئولان مقدس مآب به فرمایشات مقام معظم رهبری دارد که این موضوع دل دوست داران در حاشیه(داستان ها دارد) ایشان را بیش از پیش به درد می آورد!
نمیدانم تا کی اما فضای بصیریتی مد نظر حضرت آقا هنوز هم شکل نگرفته و هجمه ها از در و دیوار به ما وارد می شود!

farsi1faseleha1
آن از جناب مشایی که مکتب ایران را غنی تر از مکتب اسلام می داند! آن از سران فتنه که انتظاری از آنها نیست(به صورت پیش فرض برانداز هستند و هجمه)! آن هم از این دوستان پرمدعا(بخوانید مدیران فرهنگی کشور که الان تحت جو فارسی 1 هستند( :دی) که هر کدام چند دکتری و فوق لیسانس از دانشگاه های غنی ایران که دست پخت های داروینیستی و لیبرالیستی را ترجمه شده به خوردشان داده اند دارند و نتیجه فعالیت های شبانه روزیشان(حداکثر روی نیم ساعت کار مفید) این شده است که می بینیم.
نمیدانم تا کی باید دوستان دلسوز انقلاب و خط رهبری با عناوین بی آزار بودن در حاشیه قرار بگیرند و مدیران خیلی مدیر ما به مخالفان پر و بال داده تا آنان برایشان ایجاد مزاحمتی نکنند!
من باب احتیاط هم می نویسم! غربت و مظلومیت ولی فقیه را امروز بیش از پیش درک می کنم! و امروز به آن نقطه رسیده ام که وقتی غدیر را مورد بررسی و تحلیل قرار می دادم مدام از خودم می پرسیدم چطور شد که حضرت رسول(ص) مظلوم واقع شدند و غدیر به ناحق توسط آن 3 ملعون غصب شد...!
...
و در یک خط: بی کفایتی مدیران نا مدیر و ظاهرسازی مقدس مآب های روزگار همواره حق و حقیقت را محجور ساخته!
امیدوارم این ناشی گری های فرهنگی جایشان را به برنامه های فرهنگی بدهند تا دیگر شاهد اینگونه تبلیغات میلیاردی مذهبی ها در ایران برای شبکه های غیر اخلاقی مانند فارسی 1 نباشیم.!
دوستی می گفت: چند میلیاردی هزینه شده برای بستن و ایجاد پارازیت روی یک فرکانس اما با 15 هزار تومان ناقابل بر روی یک فرکانس دیگر این شبکه را مانند آئینه تماشا می کنیم!
راستی جوگیری مدیران برای سریال " فاصله ها " را هم بنویسم! نه! نیازی نیست! چراکه به قول برخی ها پر مخاطب ترین سریال ایرانی که آمده قد علم کند در برابر شبکه فارسی 1 با حداقل 5 سریال پرمخاطب در پیک تایم شبانه روز! بعد از چند برنامه پر مخاطب این شبکه پخش می شود! می بینید هوش فرهنگی را...! :دی
البته به تبلیغات محصولات صهیونیستی این شبکه نیز اشاره کنم بد نیست! امروز تبلیغ ... برند می شد و فردا در اکثر بقالی ها نیز ! آن جنس پیدا میشد! چقدر هماهنگی استثنایی و نزدیکی بود بین مدیران این شبکه و برخی از داخلی ها برای وارد ساختن شبانه محصولات یک کمپانی که فردا صبحش خروس خوان پخش هم شده بود!
و نکته بعد پخش اذان و قطع برنامه های این شبکه برای اعتماد سازی در مناسبت های مختلف بود!(سوء استفاده از سادگی و احساساتی بودن ایرانیان)!
پ.ن:
مجبور شدم این متن را بنویسم! ناشی گری فرهنگی در این سطح قابل پذیرش نیست!
باز هم تاکید میکنم تا جو فرهنگی ما اینچنین باشد! روز به روز عقب گرد می کنیم!
از سخنان رئیس جمهور محترم قویا برای بحث حجاب و عفاف دفاع می کنم و با رویکرد فعلی مخالفم.
انتقاد به سخنان مشایی زیر سوال بردن دولت ارزشی دکتر احمدی نژاد تلقی نشود! ما همچنان ارادتمان به دکتر باقیست...اما دوستانه به ایشان انتقاد هم می کنیم

  

۴۹ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مرداد ۸۹ ، ۱۳:۰۱
page24 حاج علی
نیمه شعبان 1431 روز میلاد مهربانترین راهنمای هستی به سمت خدای همه مهر و مهرورز نیز فرا رسید.
امسال نیز چراغانی و شادمانی مردمی که با لبخند به یکدیگر این ایام را تبریک می گویند را می بینم و با خودم باز فکر می کنم چرا این عوامی گری بدون درک حقایق در مردم ما نسل به نسل انتقال پیدا می کند.
عوامی گری که جمعیتش بسیار بیشتر از 313 نفر را شامل می شود و هنوز تعداد یاران حضرت به 313 نرسیده است تا آقا ظهور کنند.
گاهی حسرت می خورم و گاهی با خودم می گویم همین مقدار اعتقاد در مردم ما نیز برای آنان کافی است و وقتی بیشتر فکر میکنم می‌بینم اعتقاد به منجی که اعتقادی اصیل است در مردم ما با خرافاتی همراه شده که مسیر حرکت به سمت منجی را منحرف کرده است.
مثل همین اعتقادی که می گوید آقا بیا! اما اعتقاد دارد که آقا هست! جایی در این عالم هست ولی از نظر مردمان غایب است! و یا نمی‌داند که بی ادبیست خطاب به آقا بگوید آقا بیا! بلکه صحیحش اینست که او به سمت آقا حرکت کند و این ادب حضور است.
این جملات اعتقاد قلبیم است که می‌نویسم! و اینست که با شعار و اشعار مداحانی(بی سواد یا بی بصریت) که می گویند آقا بیا! مخالفم و راضی به قناعت کردن به این اعتقادات نصفه و نیمه که پایشان چلاق است! نیز نیستم.
بعد هم همین جماعت مقدس مآب می نشینند و می گویند آقا غریب و تنهاست! نمی دانم تا کی اما این معادله ها در اعتقاد به مسائل اعتقادی، معنوی و مذهبی باید از این عوامانه بودن بیرون بیاید و به سمت تخصصی شدن و یا خالی شدن از شبهات و تهاجم ها حرکت کند.
مسئله دومی که مرا به شدت در خصوص اعتقاد به منجی و آخر الزمان در داخل کشور عذاب می دهد پخش فیلم های هالیودی آخر الزمانی در تلویزیون ملی ایران است که نعوذ بالله منجی را هیولایی با شاخ و دم و آمریکا و نظام صهیونیستی را فاتح بر سپاه منجی نمایش می دهند است و جالبتر اینکه کلی هزینه از بیت المال صرف خرید، دوبله و سانسور این فیلم‌ها می‌شود و بعد برخی می نشینند و می گویند چرا شبکه های ماهواره‌ای نظیر فارسی 1 مخاطبانشان از تمام شبکه های فارسی زبان بیشتر است!
و ...
باز هم نیمه شعبان دیگری رسید و ای کاش سعی می کردیم امام زمان(عج) را آنگونه که شایسته ایشان است بشناسیم و منتظران واقعی ظهور باشیم.
و این شعر تقدیم به امام زمان(عج):
" دیگر نگویمت که بیا دست من بگیر- گویم گرفته‌ای ز عنایت رها نکن "
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ مرداد ۸۹ ، ۱۵:۳۱
page24 حاج علی
کم کم ماه شعبان، مهربان ترین ماه خدا هم به نیمه خود دارد می رسد، ماهی که به خود افتخار می‌کند، چرا که آغازش میلاد امام حسین(ع)، امام سجاد(ع) و حضرت ابالفضل(ع) است و نیمه اش میلاد امام مهربان امام مهدی(عج) و به همین دلیل شعبان را مهربانترین هم می خوانند
نیمه شعبان میلاد امامیست سرشار از معرفت، مهر و نیکی...
امامی که پدری مهربان برای ماست و تک تک ثانیه های زندگی مراقب ما تا مبادا وقتی غافل از خدا و خود هستیم اتفاقی برایمان بیفتد
امامی که مانند پدری مهربان دستان ما را از عنایت بیشمارش در دستانش گرفته تا مبادا در این دوران سخت آخرالزمان در گرداب های دنیوی فرو رویم
و اینها تنها یک گوشه بسیار کوچک از مهر امام مهدی(عج) است...
در این ماه توبه و استغفار بسیار سفارش شده...
در خصوص تیتر متن هم تنها به دلیل آوردن و تذکر این آیه از قران کریم این تیتر را انتخاب کرده ام، برای کسانیکه پای ثانیه هایشان را خودشان شکسته اند و تمام تقصیر ها، مشکلات و شکست‌هایشان را به خداوند نسبت می دهند:
خداوند مهربان می فرمایند:
" هر آنچه از خوبی‌ها به تو می‌رسد از جانب خداست و هر آنچه از بدی‌ها و شکست ها دامن گیر تو می‌شود از جانب نفس نافرمان خود توست " سوره نساء آیه 79
و ...
مناجات شعبانیه یکی از راه‌های خودشناسی و بازگشت به سمت خداوند است، این مناجات از جمله زیباترین، عاشقانه ترین و عارفانه ترین مناجات های موجود هستش که سفارش های بسیاری هم در خصوص خواندنش در ماه شعبان شده است.
متن مناجات شعبانیه:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اسْمَعْ دُعَائِی إِذَا دَعَوْتُکَ وَ اسْمَعْ نِدَائِی إِذَا نَادَیْتُکَ وَ أَقْبلْ عَلَیَّ إِذَا نَاجَیْتُکَ
خدایا! بر پیامبر و دودمان پاکش درود فرست، و آنگاه که تو را می‏خوانم و صدایت می‏زنم، صدا و دعایم را بشنو و اجابت کن،و آنگاه که با تو نجوا می‏کنم، بر من عنایت کن.
فَقَدْ هَرَبْتُ إِلَیْکَ وَ وَقَفْتُ بَیْنَ یَدَیْکَ مُسْتَکِینا لَکَ مُتَضَرِّعا إِلَیْکَ رَاجِیا لِمَا لَدَیْکَ ثَوَابِی
من از همه به سوی تو گریخته و در پیشگاه تو ایستاده‏ام،در حالی که دلشکسته و نالان درگاه توام و به پاداش تو امیدوار.
وَ تَعْلَمُ مَا فِی نَفْسِی وَ تَخْبُرُ حَاجَتِی وَ تَعْرِفُ ضَمِیرِی وَ لا یَخْفَی عَلَیْکَ أَمْرُ مُنْقَلَبِی وَ مَثْوَایَ وَ مَا أُرِیدُ أَنْ أُبْدِئَ بِهِ مِنْ مَنْطِقِی وَ أَتَفَوَّهَ بِهِ مِنْ طَلِبَتِی وَ أَرْجُوهُ لِعَاقِبَتِی
آنچه را در دل من می‏گذرد می‏دانی، از نیاز من آگاهی، ضمیر و درونم را می‏شناسی و فرجام و سرانجام زندگی و مرگم از تو پنهان نیست. آنچه را که می‏خواهم بر زبان آورم و از خواسته‏ام سخن بگویم و به حسن عاقبتم امید بندم، همه را می‏دانی.
۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ مرداد ۸۹ ، ۱۶:۳۴
page24 حاج علی