وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی
سلام، پس از نوشتن پستی در خصوص فیلم فاصله ها و شبکه فارسی وان که بیش از 600 کامنت که اکثر آنان فحش و توهین های بسیاری به مسئولان نظام توسط برخی روشنفکر نماهای سبز! شده بود تصمیم گرفتم این پروژه تولید محتوا در خصوص خطرات این شبکه و عمال داخلیش را تا رسیدن به سرانجام مشخصی ادامه دهم.
چند شب پیش وقتی در گودر آنلاین بودم یک مطلب از سایت خبری " خبر آنلاین" که با جهت گیری هایی به نفع سران فتنه فعالیت میکند دیدم که برق 3 فاز را به عنوان یک خبرنگار از سرم پراند!
عنوان خبر" همه چیز درباره فارسی‌وان از زبان حاجی کمیل مدیر ارشد این شبکه/ ارشاد ایران ما را هدایت کند " ! به عنوان یک خبرنگار که خوشبختانه یا متاسفانه این شبکه، فیلم ها، نوع تبلیغ و استفاده های مکررش از تکنیک های عملیات روانی را دنبال و رصد کرده ام! از خواندن این تیتر یک معنا به ذهنم آمد" یا میخواهند تطهیرش کنند یا خبر رپرتاژی است!" که در هر دو صورت باید در صورت اثبات این اتهام ها برخورد قانونی با این سایت خبری در جهت تبلیغ و تطهیر این شبکه به عمل آید.
در ادامه مصاحبه "حاجی کمیل" با رد هرگونه کمک مستقیم از مرداک"غول سرمایه گذار استرالیایی الاصل صهیونیستی رسانه ای" با 4 واسطه فارسی وان و سرمایه گذار هندیش"استار" را به فاکس نیوز"متعلق به CIA و مرداک" می رساند. در ادامه مصاحبه "حاجی کمیل(مدعی مالکیت بر یک مجموعه رسانه ای قدرتمند در افغانستان و خاورمیانه)" که خبرنگار را ساده گیر آورده یا مخاطبان را ساده لوح با رد ادعای شناخت مرداک صهیونیست " می گوید:
البته خیلی برای من جالب بود. من این موضوع را از طریق رسانه‌های الکترونیکی ایران شنیدم. اتفاقا من مرداک را زمانی شناختم که نامش را از طریق رسانه‌های ایران شنیدم. قبل از آن من شناخت خوبی از مرداک نداشتم بعد یک مقدار تحقیق کردم تا ببینم قضیه چی هست و این مرداک چی هست و کی هست. بعد متوجه شدم که به عنوان بزرگترین امپراطور رسانه در دنیا مطرح هست و متوجه شدم که اتهام بستن ما به مرداک مثل این می‌ماند که فلان بقالی کوچک سر کوچه مال فلان رییس جمهور است، یعنی ما در این حد کوچک هستیم" بعد چند خط پائین تر در خصوص چگونگی رابطه اش با مرداک می گوید: "اجازه بدهید اینجا توضحیات بیشتری هم بدهم. ببینید 50 درصد سهم شبکه فارسی وان متعلق به گروه رسانه‌ای موبی و 50 درصد آن متعلق به شرکت استاراست. ما با شاخه هند شبکه استار مشارکت داریم، شاخه هند استار با شاخه هنگ کنگ مشارکت دارد و در حقیقت یکی از بخش‌های شریک شریک شریک ما با فاکس نیوز(شبکه تلویزیونی آمریکایی متعلق به مرداک) شراکت دارد که ربطی به ما ندارد."
وی که توسط شبکه تلویزیونی اش  یکسال گذشته انواع بدرفتاری ها، روش های استحاله فرهنگی، تهاجم های گسترده فرهنگی بر ضد خانواده ها، روابط نامشروع میان زن و شوهر، تبلیغ عادی سازی روابط دختر و پسر در جامعه از سنین کودکی و زیر سن قانونی، ترویج مشروب خواری، دوبله فیلم های ضد اسلامی مانند 24 و تاکید بر نام " سید علی " و " رضا " به عنوان دو تروریست هسته ای در ایالات متحده " پرداخته خود را مسلمان و دارای نقاط متفاهم متشرک فرهنگی با ایرانیان شیعه میداند و تصریح می کند:" بینید گروه رسانه‌ای موبی به عنوان یک مجموعه مسلمان و معتقد به یکسری ارزش‌های اسلامی وانسانی شدیدا ناراحت است ونگرانی‌هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسما اعلام می کنیم. اتهام بستن به یک مسلمان و آن هم ارتباط با مجموعه‌ای از یهودی‌ها یک گناه کبیره است. ما مسلمان هستم ومعتقد به ارزش‌های اسلامی. آنچه که ما مسلمانان در ایران وافغانستان و به طور کلی در جهان اسلام را به هم متصل می کند دغدغه‌ها و اهداف مشترک هست و باید باشد. دغدغه ما به هرحال وجود وحضور صهیونیسم است و ما نگران وضعیت فلسطین هستیم. فلسطین دغدغه مشترک مسلمانان وهدف مقدسی برای ماست".
وی همچنین مسئولین جمهوری اسلامی را تهدید به خدشه وارد کردن در رابطه بین دو کشور ایران و افغانستان می کند و ادامه میدهد: قبل از تاسیس ما سه سال مطالعات میدانی در ایران،افغانستان و تاجیکستان وسایر کشورهایی که فارسی زبان دارد،داشتیم.
وی اضافه می کند:
بازار هدف ما به عنوان یک رسانه فارسی زبان سه کشور ایران،افغانستان وتاجیکستان است. شبکه ما در افغانستان شناخته شده است اما تا به حال نتوانسته‌ایم در تاجیکستان بیننده آنچنانی جذب کنیم. مجموع بیننده‌های ما در افغانستان،تاجیکستان وبخش‌هایی از پاکستان در حدود 9 میلیون نفر است ولی درایران در حدود 30 تا 35 میلیون بیننده در 24 ساعت داریم که این یک رقم بالایی است.
حاجی کمیل می افزاید: می شود گفت که هم شکایت کرده‌ایم از این رسانه‌ها وهم گلایه. بالاخره یک نگرانی برای ما ایجاد شده است که آن را به سفارت ایران در کابل اعلام کرده ایم.ادامه این تخریب‌ها قطعا رابطه سالم مطبوعاتی دو کشور ایران وافغانستان را به مخاطره خواهد انداخت، چون ما فقط فارسی وان نیستیم. ما تاثیرگذارترین شبکه‌هایی تلویزیونی افغانستان را داریم. به هر حال یک دموکراسی نیم بندی در افغانستان حاکم شده است وآزادی بیان وجود دارد. ما امروز بیش از سی شبکه تلویزیونی خصوصی و یک شبکه دولتی درافغانستان داریم. آیا فکر نمی‌کنید که بخش‌هایی از سازمان‌ها و سفارت خانه‌های خارجی در افغانستان در قالب یک پروژه بر روی این رسانه‌ها کار می‌کنند؟ این قطعا یک حقیقت است یعنی خیلی از سازمان‌ها در داخل افغانستان هستند که در قالب یک پروژه علیه جمهوری اسلامی ایران در حال تلاش هستند ولی ما سعی کردیم در طول هشت سال فعالیت  گروه رسانه‌ای موبی بی طرفی خود را حفظ کنیم و هیچ گونه برنامه ضد ایرانی نداشتیم ونخواهیم داشت. با توجه به حساسیتی که درباره وضعیت ایران در افغانستان وجود دارد ما می‌توانیم به این تبلیغات منفی علیه ایران را جهت مثبت بدهیم.
وی با رد تلاش برای ایجاد تهاجم بر ضد ارزش های اسلامی و استفاده از تکنیک اعتماد سازی به وسیله سو استفاده ابرازی از تبلیغات مذهبی "مانند پخش اذان شیعی، تسلیت ایام شهادت ائمه(ع)  و..." تصریح کرد: من گفتم آنچه که مایه نگرانی برای مردم شریف ایران، رسانه‌ها و دولت است را درک کردیم وقبول داریم اما باید چکار کنیم. کاری که می‌شود کرد و رسما پیشنهاد ما به عنوان یک راه حل است، این است که بیاییم فارسی وان را به یک رسانه مشترک تبدیل کنیم. چرا بیاییم همدیگر را تخریب کنیم؟ بیاییم با یکدیگر تفاهم وهمکاری کنیم. به اصطلاح رسانه‌های ایران ما منحرف شدیم ومنحرف کننده هستیم، لطفا صداوسیما، وزارت محترم ارشاد ونهادهای فرهنگی بیایند ما را هدایت کنند. ما این آمادگی را داریم که هرآنچه را که مایه نگرانی است وهر سوژه ما که ضد ارزشی هست را برداریم، حذف کنیم و برنامه‌های مشترکی را جایگزین کنیم. ما اعلام می‌کنیم این آمادگی را داریم که با صدا وسیما برنامه‌های مشترک تولید کنیم. ما این آمادگی را داریم که مثلا به جای ویکتوریا بیایم سریال مولانا را بسازیم، به جای سریال همسایه‌ها بیایم از زندگی رودکی، سنایی وسایر مشاهیر بزرگ ایران مستند سازی وسریال سازی کنیم. اگر واقعا این نگرانی‌ها برحق است که هست، سازمانها ونهادهای فرهنگی داخل ایران بیایند با ما همکاری کنند.
حاجی کمیل با اشاره به اینکه وضعیت فلسطین و اسلام غیر از اسلام آمریکایی برای آنان بسیار مهم است تبلیغات میلیونی کالاهای صهیونیستی در شبکه فارسی وان را مصلحتی در نظر نگرفت و اظهار داشت: ببینید گروه رسانه‌ای موبی به عنوان یک مجموعه مسلمان و معتقد به یکسری ارزش‌های اسلامی وانسانی شدیدا ناراحت است ونگرانی‌هایی خود را از طریق مصاحبه با شما رسما اعلام می کنیم. اتهام بستن به یک مسلمان و آن هم ارتباط با مجموعه‌ای از یهودی‌ها یک گناه کبیره است. ما مسلمان هستم ومعتقد به ارزش‌های اسلامی. آنچه که ما مسلمانان در ایران وافغانستان و به طور کلی در جهان اسلام را به هم متصل می کند دغدغه‌ها و اهداف مشترک هست و باید باشد. دغدغه ما به هرحال وجود وحضور صهیونیسم است و ما نگران وضعیت فلسطین هستیم. فلسطین دغدغه مشترک مسلمانان وهدف مقدسی برای ماست.
البته حاجی کمیل به تبلیغ اینکه " چگونه با سانسور در ایران مقابله کنیم " در وب سایت این شبکه نیز اشاره نکرد و توضیح نداد دلیل تغییر فرکانس این شبکه پس از مسدود سازی فرکانس آن در داخل ایران چه بوده است.
این تنها گوشه ای از صحبت های حاجی کمیل با این رسانه بود! انتقاد اصلی بنده به سادگی بیش از حد این خبرنگار برای انعکاس صحبت های ضد و نقیضی در این سطح است که انشالله سادگی تیم رسانه ای " خبر آنلاین " در این موضوه دخیل بوده و هیچ غرض ورزی یا فعالیت اقتصادی در میان نبوده است.
در پایان چند سوال از برخی مسئولان فرهنگی داخل کشور دارم! این مدارک دانشگاهی که با آن استخدام شده اید دکوری است که یک گروه از خارج کشور(کشور دوست و برادر و مسلمان افغانستان جنگ زده و بحران زده) در چنین شرایطی باید اینگونه موضوعات را برای کشوری با اغنای فرهنگی بسیار بالا مطرح کند؟
شما با بودجه های فرهنگی میلیاردی تان چه اقدام مثبتی انجام داده اید که فارسی وان تا 50 میلیون بیننده در داخل کشور در ساعات پیک تایم شبانه و حتی سحر و موقع افطار پیدا کرده است؟
عقب ماندگی شما در این سطح مظلومیت های رهبری را بیش از پیش نمایان خواهد ساخت، برای مبارزه با چنین عقب ماندگی یا خواب آلودگی فقط فکر بستن و پارازیت هستید؟! یا انشالله فکر ساختن و تدوین برنامه های جامع فرهنگی عملی را هم در ذهن می پرورانید؟
و...
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۸۹/۰۵/۳۰
page24 حاج علی

نظرات  (۳۲)

اعتماد به نفست قابل تحسینه
اعتماد به نفست قابل تحسینه
زنده باد عماد.......
زنده باد عماد.......
نمی دونم کی میخوایم از خواب خرگوشی بلند شیم
شیطان ،همیشه شیطان است.
نمی دونم کی میخوایم از خواب خرگوشی بلند شیم
شیطان ،همیشه شیطان است.
خاک بر سر ما که سریال های رده پائین کلمبیایی و کره ای رو 50 میلیون آدم میشینن میبینن
بعد شما از غنای فرهنگی صحبت میکنی؟
خاک بر سر ما که سریال های رده پائین کلمبیایی و کره ای رو 50 میلیون آدم میشینن میبینن
بعد شما از غنای فرهنگی صحبت میکنی؟
با سلام
البته در بخشی از نوشته های بالا اشاره به " دوبله فیلم های ضد اسلامی مانند ۲۴ و تاکید بر نام ” سید علی ” و ” رضا ” به عنوان دو تروریست هسته ای در ایالات متحده ” شده است .حال اگر این فیلم از نظر مسئولین ضد اسلام است (چون از شبکه فارسی 1 پخش شده!!!)چرا در داخل کشور فیلم 24 برای دوبله شدن مجوز گرفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 ( دوبله شده توسط تصویر دنیای هنر)
با سلام
البته در بخشی از نوشته های بالا اشاره به " دوبله فیلم های ضد اسلامی مانند ۲۴ و تاکید بر نام ” سید علی ” و ” رضا ” به عنوان دو تروریست هسته ای در ایالات متحده ” شده است .حال اگر این فیلم از نظر مسئولین ضد اسلام است (چون از شبکه فارسی 1 پخش شده!!!)چرا در داخل کشور فیلم 24 برای دوبله شدن مجوز گرفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 ( دوبله شده توسط تصویر دنیای هنر)
البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برای24 سمینارها و میزگردهایی برای بررسی هر چه بیشتر محتویات داستان این فیلم در حال تهیه است
البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برای24 سمینارها و میزگردهایی برای بررسی هر چه بیشتر محتویات داستان این فیلم در حال تهیه است
شما کار خودتو بکن خبر آنلاینم هم خودشو میکنه چرا بهش گیر میدی نظرهای افراد مختلف متفاوته یکی میگه فارسی وان خوبه یکی هم میگه بده شما که ادعای خبر نگاریت میشه هنوز نمیدونی درج یک خبر چه در یک سایت و چه در روزنامه به معنی تایید یا تکذیب اون خبر نیست
شما کار خودتو بکن خبر آنلاینم هم خودشو میکنه چرا بهش گیر میدی نظرهای افراد مختلف متفاوته یکی میگه فارسی وان خوبه یکی هم میگه بده شما که ادعای خبر نگاریت میشه هنوز نمیدونی درج یک خبر چه در یک سایت و چه در روزنامه به معنی تایید یا تکذیب اون خبر نیست
واقعا نشستن پای این شبکه به منظور لذت بردن از سریالاش حماقت محضه.درست صداسیمای ما عملا عرضه درست کردن یه سریال درستو حسابیو نداره ولی این دلیل نمیشه بریم سراغ فارسی 1.مثل این میمونه که حالا که گشنه ایم و غذا نیست بریم سم بوخوریم.
در کل مقاله خوبی بود.هم این هم قبلیش.
واقعا نشستن پای این شبکه به منظور لذت بردن از سریالاش حماقت محضه.درست صداسیمای ما عملا عرضه درست کردن یه سریال درستو حسابیو نداره ولی این دلیل نمیشه بریم سراغ فارسی 1.مثل این میمونه که حالا که گشنه ایم و غذا نیست بریم سم بوخوریم.
در کل مقاله خوبی بود.هم این هم قبلیش.
من که حرفاتونو کاملا قبول دارم
البته همیشه مخالفت هایی وجود داره که دلیلشم در این گونه موارد کاملا مشخصه
نیازی به توضیح نیست
من که حرفاتونو کاملا قبول دارم
البته همیشه مخالفت هایی وجود داره که دلیلشم در این گونه موارد کاملا مشخصه
نیازی به توضیح نیست
مرگ بر آمریکا ...
بگو !!
مرگ بر آمریکا ...
حالا همه با هم ...
مرگ بر آمریکا ...
مرگ بر آمریکا ...
بگو !!
مرگ بر آمریکا ...
حالا همه با هم ...
مرگ بر آمریکا ...
پاک کردن نظرم، نزاکت شما و نشون میده.
پاک کردن نظرم، نزاکت شما و نشون میده.
حذف نظرم و فیلتر کردن ایمیلم برای جلوگیری از نظر دادنم نزاکت شما رو می رسونه.
حذف نظرم و فیلتر کردن ایمیلم برای جلوگیری از نظر دادنم نزاکت شما رو می رسونه.
اره منم باهاتون موافقم. فقط کاش نظر دیگران رو پاک نمی کردین، و از نظر دادنشون جلو گیری نمی کردین. به این می گن آزادی اطلاعات و ... براتون متاسفم
اره منم باهاتون موافقم. فقط کاش نظر دیگران رو پاک نمی کردین، و از نظر دادنشون جلو گیری نمی کردین. به این می گن آزادی اطلاعات و ... براتون متاسفم
خب مثله اینکه نظراتم نمایش داده نمیشن. همین که خودتون بخونیدشون هم کفایت می کنه.
خب مثله اینکه نظراتم نمایش داده نمیشن. همین که خودتون بخونیدشون هم کفایت می کنه.
نه حتما بشینیم برنامه ها و سریال های جذاب خودمون را نگاه کنیم.این مسئولان یک سریال طنز درست و حسابی در ماه رمضان امسال نساختند.اون وقت می گید چرا مردم فارسی 1 نگاه می کنند.هر وقت پای برنامه های خومون می شینم depress میشم.
نه حتما بشینیم برنامه ها و سریال های جذاب خودمون را نگاه کنیم.این مسئولان یک سریال طنز درست و حسابی در ماه رمضان امسال نساختند.اون وقت می گید چرا مردم فارسی 1 نگاه می کنند.هر وقت پای برنامه های خومون می شینم depress میشم.
سلام.
همونطوری که همه می دونیم، ما بهترین فرهنگ دنیا رو داشتیم و خواهیم داشت.
و همونوطور می دونیم که این فرهنگ فقط توی جامعه ی اسلامی می تونه پیاده شه.
دوستان اگه با جنگ نرم آشنا بودن، دیگه نیازی به مخالفت با این مطلب نداشتن.
به جای اینکه بیایم و از فرهنگ ضعیفمون (یک سوال: کی ضعیفش کرد؟!) گله کنیم، یک کار فرهنگی انجام بدیم.
از همه ی دوستانی که در این سایت، در جهت ارتقای فرهنگ ایرانی تلاش می کنند، متشکریم.
امیدوارم در تمامی لحظات زندگی، موفق باشید...
سلام.
همونطوری که همه می دونیم، ما بهترین فرهنگ دنیا رو داشتیم و خواهیم داشت.
و همونوطور می دونیم که این فرهنگ فقط توی جامعه ی اسلامی می تونه پیاده شه.
دوستان اگه با جنگ نرم آشنا بودن، دیگه نیازی به مخالفت با این مطلب نداشتن.
به جای اینکه بیایم و از فرهنگ ضعیفمون (یک سوال: کی ضعیفش کرد؟!) گله کنیم، یک کار فرهنگی انجام بدیم.
از همه ی دوستانی که در این سایت، در جهت ارتقای فرهنگ ایرانی تلاش می کنند، متشکریم.
امیدوارم در تمامی لحظات زندگی، موفق باشید...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی