وب نوشت های یک خبرنگار انقلابی

یک خبرنگار انقلابی
بسم الله الرحمن الرحیم
سالها گذشت
یک خاک صحنه خورده فضای مجازی و رسانه
برای انقلاب اسلامی
برای رهبر عزیزم
و برای شهدا
و یک مبارز انقلابی با بدخواهان انقلاب و دزدان نوامیس
...
کاش عاقبت بخیر شویم

من را در پیام رسان ایرانی سروش در کانال هوش سفید با موضوع آموزش مهارت رسانه و فضای مجازی دنبال کنید:

http://sapp.ir/aledavood

@aledavood

بایگانی
افزایش بهای پیامک لاتین نمیتواند باعث فرهنگ سازی استفاده از پیامک پارسی شود
استاد ایرانی دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا با اشاره به اینکه بالابردن تعرفه پیامک لاتین یکی از اشتباهات از سوی دست اندرکاران آن است، تصریح کرد: در حالی این اتفاق به بهانه گسترش فرهنگ پارسی نویسی در تلفن همراه اجرا می شود که ما در سالهای آینده باید خود را برای عضویت دائم در WTO آماده کنیم که لازمه آن فرهنگ سازی برای گسترش زبان انگلیسی برای برقراری ارتباطات فرهنگی، تجاری، سیاسی، اجتماعی با دیگر مردم کشور ها است.
وی ادامه داد: این طرح ضربه های جبران ناپذیری را برای عدم استفاده از پیامک لاتین در جهت جهانی شدن خواهد داشت و استفاده از زبان پارسی برای پیامک ها با اینگونه روشها فراگیر نخواهد شد.
دکتر علی اکبر جلالی در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار صفحه هفدهم در خصوص وضعیت کنونی فن آوری اطلاعات، سطح و میزان استفاده مردم از آن در سطح کشورافزود: خوشبختانه در سطح کشور تلاشها در جهت گسترش فن آوری اطلاعات رو به گسترش است و مسئولین کم کم مشکلاتی را برروی میز های خود مشاهده می کنند که هیچ راه حلی جز استفاده همه جانبه از فن آوری اطلاعات برای آن در شرایط کنونی وجود ندارد.
استاد ایرانی دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا اظهار داشت: مسئولین در سطح کشور باید پذیرش و درک تغییر سیستم های مدیریتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در دنیا و استفاده روز افزون آنها از فن آوری اطلاعات را داشته باشند و باید راهکارهای به پیش بردن جامعه در کنار حفظ ساختارهای سنتی و ارزشی در کنار استفاده همه جانبه از فن آوری های نوین را در برنامه هایشان داشته باشند.
وی ادامه داد: نهادینه شدن و فرهنگ سازی برای استفاده از کارت هوشمند سوخت یک نمونه واضح برای این مسئله است و مسئولان ارشد کشور استفاده از فن آوری اطلاعات را برای سهمیه بندی بنزین و فرهنگ سازی برای مصرف صحیح و توسعه اقتصادی ناشی از آن را توانستند به خوبی درک کنند.
جلالی صحبت های اخیر مسئولان از بانکهای اطلاعاتی را یک امیدواری برای تحول آنان بر شمرد و تصریح کرد: این صحبت ها که همه در شاخه فن آوری اطلاعات تعریف می شود، نشان از این دارند که مسئولان درک نظارت، دقت و کنترل همه جانبه را که توسط سیستم های اطلاعاتی و پردازشی انجام می شود را دارند.
وی به مشکلات پیش روی کشور در زمینه فن آوری اطلاعات اشاره کرد و اظهار داشت: نبود پهنای باند مناسب و نبود کاربرد های توسعه یافته در حوزه های تجارت الکترونیکی، بانکداری الکترونیکی و شهر الکترونیکی از چالش ها و مشکلات عمده پیش روی توسعه فن آوری اطلاعات در سطح کشور است .
استاد ایرانی دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه، چطور می توانیم شکاف میان نسل سنتی و نسل مدرن(جوان) را بر طرف کنیم؟ افزود: برای هماهنگی میان نسل مدرن و نسل سنتی، باید نسل سنتی با درک تغییر جهان، تلاشهایش را برای درک و شناسائی این تغییرات بیشتر کند، چرا که نسل مدرن راههای استفاده از فن آوری اطلاعات برای زندگی بهتر را به خوبی می داند.
سوال)متاسفانه در کشور ما وجود و حضور اینترنت به صورت یکباره و درسطح عموم جامعه، بدون فرهنگ سازی که بیشتر جنبه تبلیغاتی سیاسی داشت صورت گرفت و این منجر به استفاده های نادرست از این فن آوری شد، برای اینکه این نمودار نزولی مصرف نادرست از اینترنت تبدیل به یک نموار صعودی در حوزه فرهنگ برای آن شود، چه راهکار هائی را پیشنهاد می کنید؟
جواب:
وی پاسخ داد: به دلیل اینکه امکانات لازم برای فرهنگ سازی و معرفی درست اینترنت در آن زمان وجود نداشت، اینترنت با تمام قابلیت هایش درست معرفی نشد و در سالهای اخیر با رشد وبلاگهای فارسی، استفاده بیشتر از اینترنت و هماهنگی برای حضور در حرکت های جهانی مانند دانلود مرورگر FIREFOX 3.0 که در یک روز خاص، ایران در رده چهارم دانلود این نرم افزار در دنیا قرار گرفت، نشان از توسعه فرهنگ اینترنت در سطح عموم مردم و به خصوص جوانان در ایران دارد.

وی ادامه داد: این حرکت ها نشان از وجود پتانسیل مناسب در ایران برای استفاده از فن آوری اطلاعات دارد، اما متاسفانه چون دولت ها در ایران، به فن آوری اطلاعات نگاه محوری در رشد و توسعه ندارند و فن آوری اطلاعات جزء محورهای اصلی توسعه آنان نیست، در نتیجه تبلیغات هم کمتر وجود خواهد داشت و این یکی از مسائل مهم برای نبود فرهنگ سازی مناسب برای استفاده از فن آوری اطلاعات است.
سوال: به نظر شما، تبلیغات برای فرهنگ سازی، استفاده صحیح از اینترنت و فن آوری های نوین چگونه باید باشد؟
جواب:
وی با اشاره به اینکه رسانه های دیجیتال در کشور ما کمتر گسترش یافته اند، پاسخ داد: برای اینکه زیر ساخت ها و رسانه های دیجیتال در کشور ما در ابتدای کار هستند، باید از تبلیغات ترکیبی یعنی رسانه های مکتوب و دیجیتال در کنار هم استفاده کنیم.
استاد دانشگاه علم و صنعت ایران با بیان اینکه امروز میزان توسعه یافتگی کشور ها در دنیا تغییر یافته است، تصریح کرد: یکی از مهمترین ملاک هائی که در سالهای اخیر برای توسعه یافتگی کشورها مطرح شده، میزان استفاده از فن آوری اطلاعات توسط آن کشور است، به طور مثال در کشور های توسعه یافته مردم دیگر روزنامه های دیجیتالی را بر روی اینترنت مطالعه می کنند، برای کارهای عادی و روزمره از خانه خارج نمی شوند و آنها را با صرف زمان اندک با استفاده از اینترنت انجام می دهند.
وی ملاک های توسعه یافتگی را 3 عامل خواند و اظهار داشت:وجود پهنای باند زیاد، استفاده از خدمات بر خط  و گسترش رسانه های دیجیتال از مهمترین عوامل توسعه یافتگی در شرایط کنونی در دنیا معرفی می شوند.
سوال: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای گسترش و حرکت همه جانبه به سمت جنبش نرم افزاری، این جنبش نرم افزاری از دید شما به چه معناست، مخاطبانش چه کسانی هستند و باید در این جنبش به کجا برسیم؟
جواب:
وی با اشاره به اینکه جنبش نرم افزاری که توسط مقام معظم رهبری عنوان شد، نشان از دید آگاهانه و به روز ایشان از شرایط پیشرفته در دنیا دارد، تصریح کرد: جنبش نرم افزاری یعنی تمام مسائلی که در حوزه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، و سیاسی که باعث استفاده همه جانبه و بیشتر ما از امکانات و پتانسیل های موجود می شود و این به معنی افزایش هزینه ها نیست.
مجری طرح ICT روستائی در سطح بین المللی تصریح کرد: باید در کشورمان از فکر و دانائی برای بهره وری مناسب استفاده و به جای گسترش ساختمان سازی و گسترش فیزیکی، از فکر و نو آوری استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: استفاده از روش های جدید یکی دیگر از تعاریف جنبش نرم افزاری است تا توسط این روش ها با همان اندوخته های محدود خود، بتوانیم بهره وری بیشتری داشته باشیم و باید این جنبش نرم افزاری را از حالت سنتی به سوی بهره وری و توسعه به پیش ببریم.
سوال: به نظر شما اصل 44 قانون اساسی که با فرمان رهبر فرزانه انقلاب و توسط دولت نهم پس از سالیان زیاد اجرا شد، چه تاثیری بر رشد فن آوری اطلاعات در سطح کشور دارد؟
جواب:
اصل 44 قانون اساسی می تواند منشاء تحول آفرینی زیادی در کشور باشد و ما با یک نگاه کارشناسانه به دنیا، شاهد این هستیم که 80 درصد منابع و ظرفیت های کاری در کشور های دیگر خصوصی است و متاسفانه در کشور ما 90 درصد این منابع، دولتی است.
جلالی با اشاره به اینکه در جهان کنونی به واسطه فن آوری اطلاعات، اقتصاد در تمام دنیا یکپارچه و متصل به هم شده است، تصریح کرد: همه دنیا از یک الگوی اقتصادی استفاده می کنند که یک معنای مشخص دارد و آن نتایج مثبت و قابل اطمینان این الگو است که ما نیز باید از این الگو استفاده کنیم.
وی ادامه داد: اینکه همه دنیا به دنبال یک راه اثبات شده در فن آوری اطلاعات و اقتصاد بروند و ما یک راه دیگر منطقی نیست و دو حالت وجود دارد که یا باید این الگو را بپذیریم و خود و شرایطمان را با آن تطبیق دهیم و یا آنرا نپذیریم که امکان حیات اقتصادی در آن صورت به طور مستقل را نخواهیم داشت.
استاد دانشگاه ویرجینیای غربی آمریکا تصریح کرد: یکی از مهمترین راههای هماهنگ و همسو کردن اقتصادمان با دنیا، اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی است که دولت نهم با شجاعت تمام و با در نظر نگرفتن اینکه ممکن است این طرح به سختی اجرا و اثرات منفی کوتاه مدتی برایش داشته باشد که مورد نارضایتی مردم قرار بگیرد، این طرح را اجرا کرد که متاسفانه دولتهای گذشته به خاطر این مسائل و اینکه ممکن بود رای خود را در میان مردم از دست بدهند، شجاعت اجرای این اصل مهم را نداشتند که اگر این طرح کمی زودتر در کشور اجرا می شد، اکنون جایگاه دیگری در حوزه فن آوری اطلاعات و اقتصادی داشتیم
پ.ن:
امتحانات تموم شد، ‌به یاری خدا به روز های آخر سال‌های تحصیل هم نزدیکتر شدم!منتها هنوز کارورزی و پروژه تکمیل نشده که سعی می‌کنم تا آخر هفته آینده اونها رو هم تکمیل کنم.
خیلی از دوستان در مورد ادامه تحصیل هم سوال کردن که باید بگم ادامه تحصیل جزو برنامه‌های من هست اما نه در بنگاه اقتصادی و غیر علمی دانشگاه آزاد!!!البته اساتید خوب، با‌وجدان، دلسوز و شرافتمند هم در میان اساتید بی‌سواد یا کم سواد، پول پرست، بی‌وجدان در دانشگاه آزاد وجود داره! اما اکثریت اساتید در دانشگاه آزاد تابع تفکرات فراماسونری گردانندگان این بنگاه اقتصادی هستند...امیدوارم روزی برسه که مردم از خیانت‌های گردانندگان این دانشگاه آگاه بشن و دیگه شاهد تکرار چنین وقایعی در ایران اسلامی نباشیم
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۸۷/۱۱/۰۳
page24 حاج علی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی